Wystawa "Na łące i w poezji. Owady"

plakat-Wystawa "Na łące i w poezji. Owady"   1-31 października 2014    Filia nr 5 (Damrota 32)
  6-29 listopada 2014    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza do zwiedzania wystawy „Na łące i w poezji. Owady".

Ekspozycja prezentuje klasykę poezji polskiej w oryginalny sposób. Jej bohaterami są: biedronki, motyle, pchły i świerszcze, które zamieszkują nie tylko łąki i zakamarki domów, ale także wiersze. W wystawie przywołane zostały utwory poetyckie polskich poetów z różnych epok. Znajdziemy tu wiersze poetów współczesnych, ale i staropolskich.

Panele ekspozycji zawierają też noty entomologiczne omawiające przedstawicieli owadzich gatunków oraz ich wizerunki. Opieką naukową wystawę objął Zakład Entomologii Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tym, co nadaje uroku temu spotkaniu świata poezji i nauk ścisłych są ilustracje pełne cytatów ze sztuk pięknych – malarstwa, rzeźby, fotografii. Metafory graficzne pobudzają wyobraźnię, wskazują również miejsce owadów – nie tylko pośród traw łąki, strof poezji, ale także w innych sferach kultury.

Wystawa prezentowana będzie w Filii nr 5 (ul. Damrota 32) od 1 do 31 października b.r. Czynne w godzinach otwarcia biblioteki. 

W listopadzie wystawa będzie prezentowana w sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej, Rynek 3 w godzinach pracy biblioteki.

Wystawa realizowana w ramach projektu "Uwaga - czytam!".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków finansowych budżetu miasta, przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego "Zielona biblioteka"

logo mkidn, instytutu książki i narodowego programu czytelnictwa  inne Uwaga - czytam!

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing