Spotkanie z autorami i promocja książki pt. „Żołnierze Wyklęci – ocalić od zapomnienia”

plakat-Spotkanie z autorami i promocja książki pt. „Żołnierze Wyklęci  – ocalić od zapomnienia”   11 grudnia 2018, godz. 17.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Zapraszamy na spotkanie z autorami i promocję książki o Żołnierzach Niezłomnych z Ziemi Kozielskiej pt. „Żołnierze Wyklęci – ocalić od zapomnienia”, które odbędzie się 11 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 w MBP, Rynek 3. Spotkanie poprowadzi Michał Nowak.

O książce:

Inicjatywa napisania książki o Żołnierzach Niezłomnych z Ziemi Kozielskiej zrodziła się 1 marca 2015 roku po odsłonięciu na budynku dawnej ubeckiej katowni przy ul. Piastowskiej 19 w Kędzierzynie-Koźlu pierwszej w województwie opolskim tablicy upamiętniającej martyrologię Żołnierzy Wyklętych z dawnego powiatu kozielskiego. Po II wojnie światowej terenie powiatu działały dwie najliczniejsze na Opolszczyźnie siatki zrzeszenia niepodległościowego Wolność i Niezawisłość. Jego członkami byli dawni AK-owcy przesiedleni z Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej.

Z inicjatywy Bogusława Rogowskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu zawiązał się zespół ludzi pod kierownictwem dyrektora szkoły Ryszarda Więcka, który na podstawie skromnych materiałów archiwalnych z IPN oraz wspomnień nielicznych żyjących świadków opracował materiały do książki pt. „Żołnierze Wyklęci – ocalić od zapomnienia”.
W połowie 2018 roku – po 70 latach od rozbicia przez SB siatek WiN na Ziemi Kozielskiej – udało się pozyskać środki finansowe potrzebne na druk książki i wydać ją w skromnym nakładzie w przeddzień obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

   inne Spotkania autorskie

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing