Spotkanie autorskie z Jerzym Ciurlokiem

plakat-Spotkanie autorskie z Jerzym Ciurlokiem   23 października 2018, godz. 17.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jerzym Ciurlokiem, które odbędzie się 23 października 2018 r. o godz. 17.00 w MBP, Rynek 3. Podczas spotkania odbędzie się premiera książki pt. "O drukarzach, drukarniach i drukach śląskich".

Jerzy Ciurlok - felietonista i prezenter radiowy, satyryk i humorysta, poeta, kolekcjoner i bibliofil, peregrynator po przeszłości i teraźniejszości Śląska. Słynny Ecik z kabaretu Masztalcy. Od 1972 roku uprawia zawód dziennikarski. Przez ponad 30 lat w Polskim Radiu Katowice. Od nowego tysiąclecia „wolny strzelec” pracujący dla różnych redakcji. Autor oraz współautor książek, płyt, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów prasowych oraz publicznych spotkań o różnym charakterze, celu i ciężarze gatunkowym.

Prowadzi autorski program pt. „Szlakiem Rodów Przemysłowych” realizowany od lutego 2018 roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Regionalny Instytut Kultury w Katowicach przy produkcji Regionalnej Telewizji TVT. Cykl ma przybliżyć widzom mało znane historie regionalnych rodów, a także dziedzictwo regionu.

W 2012 r. ukazał się zbiór jego felietonów pt. „Moje okno na Śląsk” wydany przez Muzeum górnośląskie w Bytomiu. W Wydawnictwie Silesia Progress wydał trzy książki: „Ich książęce wysokości. Część dolnośląska” (2015), „Ich książęce wysokości. Część górnośląska” (2014) oraz „ABC dowcipu wedle Ecika - 30 lat Kabaretu Masztalskich” (2016). W październiku 2018 r. premierę ma kolejna książka Jerzego Ciurloka pt. „O drukarzach, drukarniach i drukach śląskich” wydana przez wydawnictwo Fabryka Silesia.  inne Spotkania autorskie

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing