Legimi – Ebooki już w naszej bibliotece

Legimi

Regulamin korzystania z bazy Legimi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu

LEGIMI to:

 • – 60 tysięcy ebooków – m.in. kryminały, sensacja, fantastyka i SF, powieści obyczajowe i romanse, książki dla dzieci i młodzieży, książki popularnonaukowe, poradniki,
 • – czytanie bez połączenia z Internetem (po wcześniejszym ściągnięciu na swoją półkę),
 • – czytanie równolegle na dwóch urządzeniach (np. smartfon, czytnik, laptop, komputer stacjonarny).

Wydawanie kodów Legimi czytelnikom:

 1. Kody będą wydawane naprzemiennie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, Rynek 3 oraz w Filii nr 5, ul. Damrota 32 w odstępach jednego miesiąca: przez jeden miesiąc kalendarzowy licząc od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca będą wydawane w Filii nr 5, a w następnym miesiącu będą wydawane w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
 2. Kod może otrzymać czytelnik posiadający ważną kartę biblioteczną bez zaległości z tytułu opłat za nieterminowy zwrot wypożyczonych zbiorów bibliotecznych lub brak ich zwrotu.
 3. Kod dostępu ważny jest 30 dni od daty aktywowania przez czytelnika kodu w na stronie https://www.legimi.pl/wbp_opole/
 4. Jeżeli do ostatniego dnia miesiąca, w którym został pobrany kod, czytelnik nie aktywuje pobranego kodu w bibliotece, kod ten wygasa.
 5. Wydawanie kodów rozpoczyna się na początku każdego miesiąca, a ich liczba jest ograniczona.

Aby założyć konto czytelnika w bazie Legimi należy:

 1. Pobrać aplikację Legimi (szczegóły https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/).
 2. Na stronie: https://www.legimi.pl/wbp_opole założyć bezpłatne konto podając kod otrzymany w bibliotece, a następnie nazwę użytkownika, adres e-mail (na który przesłany zostanie przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i hasło – od tego momentu można korzystać z usługi przez okres 30 dni.
 3. Kod należy aktywować w miesiącu otrzymania, inaczej ważność jego wygasa.
 4. Czytelnik może korzystać z bazy Legimi na tabletach, smartfonach, komputerach i e-czytnikach.
 5. Oferta dla bibliotek nie obsługuje czytników Kindle.
 6. Aplikacja Legimi jest dostępna na wszystkich urządzeniach przenośnych (tablety, e-czytniki, smartfony) i wszystkich systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows).