„Sipińska. Sza la la zabawa trwa da da”

plakat-„Sipińska. Sza la la zabawa trwa da da”   29 czerwca – 30 września 2018 r.    Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Kobieta wielu twarzy i talentów. Twórcza, otwarta, z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Kompozytorka i wokalistka, która swoim debiutem na deskach opolskiego amfiteatru zagwarantowała sobie jedno z czołowych miejsc w historii polskiej sceny muzycznej. Zapomniałam, To był świat w zupełnie starym stylu, Jaka jesteś Mario, Cudownych rodziców mam, Sza la la zabawa trwa to piosenki, z którymi jest kojarzona przede wszystkim.

Urszula Sipińska to także projektantka wnętrz, autorka książek, felietonów i wywiadów. Artystka po wielu scenicznych sukcesach z powodzeniem wróciła do wyuczonego zawodu architekta.

Na wystawie prezentujemy sylwetkę Sipińskiej na estradzie, w podróży, w pracowni architekta oraz w domowym zaciszu. Złożyły się na nią karty z rodzinnej kroniki dokumentujące Jej nie tylko artystyczny życiorys, fotografie, nagrody i stroje opatrzone komentarzami samej Artystki pochodzącymi z książek Hodowcy lalek i Gdybym była aniołem. Ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki można oglądać do 30 września 2018 r.

Autorzy wystawy:
Aleksandra Cichy, Kinga Krajewska, Magdalena Szuleko-Wróbel, Agnieszka Wojtal, Mateusz Torzecki

Aranżacja przestrzeni:
Rafał Górczyński  inne Komunikaty

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing