„Antarktyka, czyli z wizytą w Raju” - spotkanie z Mikołajem Golachowskim

plakat-„Antarktyka, czyli z wizytą w Raju” - spotkanie z Mikołajem Golachowskim   21 listopada 2018, godz. 17.00    Filia nr 5 (Damrota 32)

Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem Golachowskim, autorem książki „Czochrałem antarktycznego słonia”. Klub Podróżnika pt. „Antarktyka, czyli z wizytą w Raju” odbędzie się 21 listopada 2018 r. o godz. 17:00 w Filii nr 5.

Mikołaj Golachowski jest biologiem, ekologiem i podróżnikiem, doktorem nauk przyrodniczych oraz tłumaczem. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32. Polskiej Wyprawy Antarktycznej), a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od paru lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na biegun północny. Jest autorem popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży „Pupy, ogonki i kuperki" oraz „Gęby, dzioby i nochale". Gdy chwilowo przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie, gdzie zajmuje się dwoma czarnymi kotami, żółwiem i córką.

Źródło opisu: Wydawnictwo Marginesy

 

Spotkanie odbędzie się w ramach Tygodnia Ekologicznego. 

Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka"  inne Klub Podróżnika

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing