Archiwum Rodzinnych Czytanek

 •  2019 
 •  2018 
 •  2017 
 •  2016 
 •  2015 
 •  2014 
 •  2013 
 •  2012 
 •  2011 
 •  2010 
 • Rodzinne Czytanki w bibliotece - spotkanie z IZĄ SKABEK

  plakat-Rodzinne Czytanki w bibliotece - spotkanie z IZĄ SKABEK   26 listopada 2016, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na listopadowe Rodzinne Czytanki zorganizowane z okazji Tygodnia ekologicznego ph. Jestem Ekko Tym razem zaprosimy wszystkich czytankowiczów do wspólnego czytania książek Izy Skabek, a w naszych czytelniczych zmaganiach towarzyszyć nam będzie sama autorka.Iza Skabek jest pisarką tworzącą bajki dla dzieci o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Jej książki są bliskie najmłodszym czytelnikom dzięki łatwemu językowi i sympatycznym, małym bohaterom. Jest autorką takich książek jak:"Olo ornitolog", "Olo kynolog", "Zoo alfabet" czy "Alfabet owocowo-warzywny".Serdecznie zapraszamy.

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Międzynarodowy dzień mycia rąk"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Międzynarodowy dzień mycia rąk"   15 października 2016, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  W sobotę 15 października o godz. 16.15 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do Oddziału dla dzieci biblioteki głównej (Rynek 3) na kolejne spotkanie w ramach Rodzinnych czytanek. Tym razem będziemy mówić o tym jak ważne jest zdrowe odżywianie i częste mycie rąk. Jakie są konsekwencje braku higieny uczestnicy dowiedzą się z książki „O księciu Oliwierze, który nie chciał się myć”. Będą gry, zabawy, piosenki i wierszyki, a na koniec tworzenie „bomby witaminowej”! 

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Zabytkowe miasto koziołków"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Zabytkowe miasto koziołków"   10 września 2016, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy do udziału we na wrześniowych Rodzinnych Czytankach zorganizowanych z okazji  Europejskich Dni Dziedzictwa. Tym razem zaprosimy wszystkich czytankowiczów do wspólnego tworzenia miejskiej gry planszowej pt. „Zabytkowe miasto koziołków”. Kto ufortyfikował Koźle?, ile otworów strzelniczych posiada Baszta Montalemberta?, czy Bracia Kozłowie mieli rogi?. Odpowiedź na te pytania i inne ciekawostki na temat naszego miasta poznacie już niebawem. Zagłębmy się w historii miasta i stwórzmy je na nowo, przyłączając się do wspólnej przygody z grą miejską. Zapraszamy.

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu"   11 czerwca 2016, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Rodzinnych Czytanek. Tym razem będziemy czytać książkę Anny Czerwińskiej-Rydel pt. "Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu". W programie również zagadki literackie, zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne na podstawie przeczytanej książki oraz wiele innych atrakcji. Zajęcia odbędą się 11 czerwca 2016 r. o godz. 16.15 w MBP, Rynek 3. Zapisy pod numerem tel. 77 482 37 80 wew. 26 i mailowo o_dziec@mbpkk.pl.

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - Biblioteka inspiruje

  plakat-Rodzinne Czytanki - Biblioteka inspiruje   14 maja 2016, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Dzisiejsze książki dzięki wielkiej różnorodności tematyki  i formy mogą być też źródłem inspiracji. Możemy z nich nie tylko czerpać wiedzę, ale i zapożyczać pomysły, wzorować się. O tym, w jaki sposób biblioteka i gromadzone w niej zbiory mogą inspirować czytelników, przekonacie się na najbliższych Rodzinnych Czytankach,  podczas których rodziców wraz z dziećmi zaprosimy w podróż do świata książek. Zwiedzając kolejne stoiska dowiecie się jak działa dźwignia i zapadka. Zabawicie się w małego chemika, wykonując proste doświadczenia. Przyszłych paleontologów zaprosimy do złożenia szkieletu dinozaura.…

  Czytaj więcej

  „Dlaczego lisy są rude?" Rodzinne Czytanki

  plakat-„Dlaczego lisy są rude?" Rodzinne Czytanki   16 kwietnia 2016, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Czy wiecie że wiele zwierząt potrafi zmienić kolor. Czy potrafi to zrobić mały lisek Dyzio, bohater książki pt. „Dlaczego lisy są rude”? O tym będziecie mogli się dowiedzieć na najbliższym spotkaniu z cyklu Rodzinne Czytanki. Poznacie też kilka zaskakujących faktów ze świata przyrody i dowiecie się na czym polega zwierzęcy kamuflaż. Uczestników spotkania zaprosimy również do stworzenia wesołej ośmiorniczki. Serdecznie zapraszamy.Zapisy na maila filia5dz@mbpkk.pl lub pod numerem tel. 77 483 24 81 w. 24

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - Świętujemy Wielkanoc

  plakat-Rodzinne Czytanki - Świętujemy Wielkanoc   19 marca 2016, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na kolejne Rodzinne Czytanki. Tematem zajęć będzie Wielkanoc i jej świętowanie. Będziemy czytać książkę Joanny Krzyżanek pt. „Cecylka Knedelek i Wielkanoc” i omawiać zwyczaje wielkanocne. Dzieciaki wezmą udział w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych „Pisanki, Kraszanki – Drapanki, Oklejanki” . Będziemy też siać rzeżuchę.   Zapisy pod numerem tel. 77 482 37 80 wew. 26 i mailowo o_dziec@mbpkk.pl. Zapraszamy!

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki pt. "Przy leśnych paśnikach"

  plakat-Rodzinne Czytanki pt. "Przy leśnych paśnikach"   27 lutego 2016, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na kolejne Rodzinne Czytanki. Tematem wiodącym zajęć będą zwierzęta leśne i ich zwyczaje. Poznamy opowiadanie Hanny Zdzitowieckiej pt. "Przy leśnych paśnikach". Gościem spotkania będzie leśniczy z Nadleśnictwa Kędzierzyn, który opowie o dokarmianiu zwierząt zimą. Uczestników zaprosimy również na warsztaty robienia i zdobienia zwierzątek z siana.Zapisy na emaila lub pod numerem tel. 7748932481 wew. 24 Zapraszamy. Wstęp wolny

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki w bibliotece - "Kubuś Puchatek"

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece - "Kubuś Puchatek"   23 stycznia 2016, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Mieszka w Stumilowym Lesie. Choć trochę niezdarny i - jak sam mówi - jest misiem o małym rozumku, kochają go miliony dzieci na całym świecie. 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.Styczniowe Rodzinne Czytanki będą więc świetną okazją do wspólnego świętowania z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Zapraszamy serdecznie wszystkich małych i dużych miłośników książki na bajkowe "małe co nieco".Przypomnimy sobie fragmenty książki autorstwa Alana Aleksandra Milne, zaprosimy na zabawy, kalambury i pobrykamy bo to jest "to, co tygrysy lubią najbardziej".

  Czytaj więcej

   Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

   100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

   Biblioteka Cyfrowa

   Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

   Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

   portret miast

   ibukcitywalk

    logo bookcrossing