Archiwum Rodzinnych Czytanek

 •  2019 
 •  2018 
 •  2017 
 •  2016 
 •  2015 
 •  2014 
 •  2013 
 •  2012 
 •  2011 
 •  2010 
 • Rodzinne czytanki w bibliotece – finał 2015

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece – finał 2015   12 grudnia 2015, godz.16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Przed nami finał Rodzinnych Czytanek. Podczas spotkania najaktywniejszym czytankowiczom zostaną wręczone dyplomy i nagrody książkowe. Po części oficjalnej dzieci wraz z opiekunami obejrzą spektakl pt. „Rycerz i Bestia” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Spektakl opowiada historię rycerza Waldusia, który pewnego razu trafia na ogłoszenie wystosowane przez króla Krakowa. Dowiaduje się z niego, że królestwo nęka straszna Bestia, a nagrodą za jej pokonanie jest ręka pięknej królewny Aldony. Walduś postanawia zgładzić potwora, aby otrzymać nagrodę. Kiedy rycerz spotyka na swojej…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki w bibliotece „Draka Ekonieboraka”

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece „Draka Ekonieboraka”   21 listopada 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na listopadowe Rodzinne czytanki w bibliotece, tym razem organizowane w ramach Tygodnia ekologicznego w bibliotece. Spotkanie poświęcone będzie tematyce ekologii i ochrony przyrody, a pretekstem do niego będzie książka pt. „Draka Ekonieboraka”. Jej główny bohater Ekonieborak, nie ma pojęcia o oszczędzaniu i popełnia z tego powodu ekologiczne błędy, np. wyrzuca zużyte meble do lasu albo włącza w domu wszystkie światła, nic sobie z tego nie robiąc. Jednak, gdy tylko Ekonieborak nagrzeszy, natychmiast pojawia się Profesor Sumienie, który udziela mu konkretnych porad, ucząc szacunku…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki „Franklin i święto duchów”

  plakat-Rodzinne czytanki „Franklin i święto duchów”   24 października 2015, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na kolejne czytankowe spotkanie, tym razem poświęcone książce pt. „Franklin i święto duchów”.W programie m.in.: historia Halloween, wspólne czytanie książki oraz ciekawe zabawy i zajęcia twórcze: balonowe stwory, halloweenowe kalambury, poszukiwacze skarbu, lampiony z dyni i inne atrakcje.Zapraszamy dzieci i rodziców. Wstęp wolny!

  Czytaj więcej

  "Pankaganga. Myślobieg" - Rodzinne Czytanki w Bibliotece

  plakat-"Pankaganga. Myślobieg" - Rodzinne Czytanki w Bibliotece   26 września 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z okazji Europejskiego Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia: począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje. Miejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny postanowiła włączyć się do obchodów i zaprosić dzieci wraz z opiekunami na spotkanie z książką.Opowiada ona z humorem o perypetiach i dylematach dziesięcioletniej…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki „Bezpieczne wakacje z Mikołajkiem”

  plakat-Rodzinne czytanki „Bezpieczne wakacje z Mikołajkiem”   20 czerwca 2015, godz.16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Serdecznie zapraszamy na przedwakacyjne rodzinne czytanki w bibliotece. Tym razem spotkanie poświęcone będzie książce pt. „Wakacje Mikołajka” Jeana Jacquesa Sempe. W programie spotkania również:- spotkanie profilaktyczne ze strażą miejską na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.- czytanie fragmentu książki „Wakacje Mikołajka” Jean Jacques Sempe. Na jego podstawie zagadki i rebusy.- robienie kolorowych statków z papieru i puszczanie ich na „otwarte morze”. To wszystko w rytm piosenki „Nad morzem, na plaży”.- zabawny, relaksacyjny masażyk do słów piosenki „Wstało ciepłe słońce”.- zabawa w łowienie…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki w bibliotece „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”   23 maja 2015, godz. 10.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w najbliższą sobotę na spotkanie z książką  w ramach cyklu Rodzinne czytanki w bibliotece pt. „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”.  Książka opowiada historię 11-letniego chłopca, który podróżuje ze swoimi rodzicami po świecie i opisuje napotkane pojazdy różnego typu – zarówno te nowoczesne, jak i te, którymi ludzie przemieszczali się przed wiekami. Podczas spotkania będzie okazja do obejrzenia prezentacji multimedialnej, która przybliży Wam łodzie Mekongu, riksze Indonezji, dwukółki z Maroka, gwatemalski chiken bus, kolej transsyberyjską …

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Franklin i skarb jeziora"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Franklin i skarb jeziora"   28 marca 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci na marcowe Rodzinne Czytanki. Tym razem dowiemy się, czy w Kędzierzynie można znaleźć skarb. Naszym gościem będzie Pan Waldemar Ociepski, instruktor Koła modelarskiego 11, prezes stowarzyszenia Blechhammer 1944. Gość opowie nam jak dziala wykrywacz metali i w jaki sposób prowadzi poszukiwania, a także zaprezentuje niektóre znaleziska. Będzie to też okazja do poznania kilku szczegółów lokalnej historii. Nie zabraknie też lektury. Tym razem będzie to fragment ksiażki "Franklin i skarb jeziora".

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”

  plakat-Rodzinne czytanki „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”   21 lutego 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na kolejne Rodzinne czytanki. Tym razem przyłączymy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Poznamy fragmenty książki Agnieszki Frączek „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki” . "Trzeszczyki" to takie teksty, których głośne czytanie może się skończyć złamaniem, zwichnięciem, a w najlepszym razie zasupłaniem języka. Podejmiemy więc próbę „łamania języków”. Zaprosimy również do zabaw dydaktycznych, literackich, kalamburów i ćwiczeń artykulacyjnych.Zapraszamy rodziców z dziećmi!

  Czytaj więcej

  Styczniowe czytanki w bibliotece

  plakat-Styczniowe czytanki w bibliotece   31 stycznia 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku Rodzinne czytanki w bibliotece.   Tradycyjnie zaprosimy rodziców i dzieci do wspólnej zabawy,  tym razem w rytmie przebojów karnawałowych. Zobaczymy jak bawią się mieszkańcy Rio de Janeiro, Wenecji i Londynu. Odwiedzimy też Teneryfę i niemieckie miasteczko Beckum. Dowiemy się co to są zapusty  i poznamy fragment książki „Polskie zwyczaje świąteczne”.  Dzieci będą mogły wykonać wenecką maskę karnawałową. Serdecznie zapraszamy. 

  Czytaj więcej

   Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

   100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

   Biblioteka Cyfrowa

   Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

   Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

   portret miast

   ibukcitywalk

    logo bookcrossing