Archiwum Rodzinnych Czytanek

 •  2019 
 •  2018 
 •  2017 
 •  2016 
 •  2015 
 •  2014 
 •  2013 
 •  2012 
 •  2011 
 •  2010 
 • Finał Rodzinnych czytanek w bibliotece

  plakat-Finał Rodzinnych czytanek w bibliotece   13 grudnia 2014, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Już 13 grudnia o godz.16.15 w filii nr 5 odbędzie się uroczysty finał spotkań w ramach akcji Rodzinne czytanki w bibliotece 2014. Podczas imprezy wręczymy dyplomy inagrody książkowe najbardziej aktywnym czytankowiczom oraz wspólnie obejrzymy spektakl pt. CHOINKA NIEDŹWIADKA TADKA w wykonaniu aktorów z Teatru Maska.Zapraszamy!

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki w bibliotece – „Apetyt na Maroko – Tadżin”

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece – „Apetyt na Maroko – Tadżin”   22 listopada 2014, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach rodzinnych czytanek, które tym razem będą okazją do wirtualnej podróży do Maroka. Podczas spotkania poznamy fragmenty książki „Apetyt na Maroko. Tadżin”, dowiemy się gdzie leży i jak wygląda największa pustynia świata, co to jest dżalalaba i atlas w atlasie. Poznamy też historię i ciekawostki związane z cyframi arabskimi. Na koniec wspólnie utkamy latający dywan. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie organizowane w ramach projektu „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur”

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Mój nawiedzony dom"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Mój nawiedzony dom"   25 października 2014, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Zapraszamy na kolejne rodzinne Czytanki tym razem w klimacie Halloween.  Poznamy historię, zwyczaje i symbole związane z tym świętem. Zaprosimy też rodziców i dzieci na wspólne czytanie książki „Mój nawiedzony dom” autorstwa Angie Sage i wykonanie koszmarnego stworka lub ducha. Zadanie realizowane w ramach projektu "Uwaga - czytam!". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Tajemnice Opolszczyzny"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Tajemnice Opolszczyzny"   13 września, godz. 16.00    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Zapraszamy dzieci z rodzicami na zajęcia z cyklu Rodzinne Czytanki pt. „Tajemnice Opolszczyzny”. Poznamy historie i legendy miast, miasteczek województwa opolskiego i odkryjemy tajemnice, które kryją tutejsze zamki. Wraz z bohaterami książki pt.”Tajemnice Opolszczyzny - odkrywcza wyprawa z Bobbym i Molly” autorstwa Artura Klose odwiedzimy Opole, Nysę, Kędzierzyn-Koźle, Moszną i  inne miejscowości tego fascynującego regionu. W programie również prezentacja multimedialna najciekawszych miejsc i mini-quiz o regionie. Na zajęcia prowadzone są zapisy pod nr tel. 77 483 24 81 w. 24 (p. B. Górnik) lub…

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki „Zatopiony skarb” M. Gal

  plakat-Rodzinne Czytanki „Zatopiony skarb” M. Gal   7 czerwca, godz. 16.00    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na ostatnie przed wakacjami Rodzinne Czytanki. Tym razem będziemy wspólnie czytać fragmenty książki  Marianny Gal pt. „Zatopiony skarb”. Gośćmi spotkania będą instruktorzy  Centrum Nurkowego True Divers, którzy powiedzą nam czy nurkowanie to sport  i co  trzeba zrobić, żeby zostać nurkiem. Obejrzymy też prezentację z wypraw i sprzęt do nurkowania.  Zapraszamy

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - Legenda O Piaście Kołodzieju

  plakat-Rodzinne Czytanki - Legenda O Piaście Kołodzieju   26 kwietnia 2014, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na kolejne Rodzinne Czytanki. W programie: czytanie legendy „O Piaście Kołodzieju”,   pogadanka na temat zapomnianych zawodów i warsztaty tkackie, które poprowadzi Beata Mokiejewska- Rogasik dowódca Najemnej Kompanii Grodu Koźle, zajmująca się  tańcem, łucznictwem, pasamonictwem, tkactwem, fechtunkiem i jeździectwem. Zapisy pod nr tel. 77 483 24 81.

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki w bibliotece pt. Bajki o ślimaku Kacperku

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece pt. Bajki o ślimaku Kacperku   29 marca 2014, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

    Za oknami wiosna,  więc kolejne Rodzinne Czytanki będą okazją do radosnego wiosennego tworzenia. Wykonamy rodzinne kolaże wiosennej łąki z wykorzystaniem filcu, tekstyliów, guzików, drucików kreatywnych. Poznamy też przygody gromady ślimaczków i wielkiego słonia   z  „Bajki o ślimaku Kacperku”. Serdecznie zapraszamy na warsztaty i do wspólnego czytania.

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki "Zielone pomarańcze czyli PRL dla dzieci"

  plakat-Rodzinne Czytanki "Zielone pomarańcze czyli PRL dla dzieci"   25 stycznia 2014, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Z wielką przyjemnością zapraszamy na kolejną edycję Rodzinnych Czytanek. Najbliższe spotkanie umożliwi nam powrót  do lat 70-tych i 80-tych XX wieku czyli w czasy tzw. PRL-u.  Będzie  to świetna okazja do porozmawiania z dziećmi o czasach,  kiedy zamiast snickersów jedliśmy oranżadę w proszku, a czekoladę oglądaliśmy najczęściej za szybą Pewexu.  Podstawą do dyskusji będzie książka napisana specjalnie dla najmłodszych czytelników przez Anetę Górnicką-Boratyńską pt. "Zielone pomarańcze czyli PRL dla dzieci". Zaprosimy też chętnych do dyskusji  i wspomnień. Będzie można się posiłkować przyniesionymi …

  Czytaj więcej

   Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

   100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

   Biblioteka Cyfrowa

   Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

   Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

   portret miast

   ibukcitywalk

    logo bookcrossing