Archiwum Rodzinnych Czytanek

 •  2018 
 •  2017 
 •  2016 
 •  2015 
 •  2014 
 •  2013 
 •  2012 
 •  2011 
 •  2010 
 • Finał Rodzinnych Czytanek

  plakat-Finał Rodzinnych Czytanek   9 grudnia, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Podsumowanie cyklu Rodzinne Czytanki odbędzie się 9 grudnia 2017 w Filii nr 5. Dla dzieci wystąpi Teatr Moralitet ze spektaklem pt. "Cisza". Czytankowiczom, którzy uczestniczyli w spotkaniach zostaną wręczone upominki książkowe. Dofinansowane ze środków budżetowych miasta Kędzierzyna-Koźla, przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”.

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki pt. "Ekologiczna jesień- zabawy i warsztaty jesiennego rękodzieła "

  plakat-Rodzinne Czytanki pt. "Ekologiczna jesień- zabawy i warsztaty jesiennego rękodzieła "   25 listopada 2017 r., godz. 16:15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Zapraszamy na kolejne Rodzinne Czytanki, wspólne spotkanie dla rodziców i dzieci, które odbędą się 25 listopada 2017 r. o godz. 16:15 w Filii nr 5, ul. Damrota 32. Spotkanie ph. "Ekologiczna jesień- zabawy i warsztaty jesiennego rękodzieła" odbędzie się w ramach obchodów Tygodnia Ekologicznego. Dofinansowane ze środków budżetowych miasta Kędzierzyna-Koźla, przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”.  

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

  plakat-Rodzinne Czytanki - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci   8 kwietnia 2017, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Serdecznie zapraszamy na Rodzinne Czytanki 8 kwietnia o godz. 16:15. Tym razem, w ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci”, czytamy najpiękniejsze baśnie. W programie zabawy takie jak:- „Kopciuszek”- „Zły czarnoksiężnik”- „Rycerz i królewna”- „Ali Baba”I wiele innych…Namalujemy również swoją ulubioną bajkę/baśń…

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Rwetes w ogrodzie"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Rwetes w ogrodzie"   25 marca 2017, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Rodzinne Czytanki - 25.03.2017 r.,  Filia nr 5, godz. 16.15 Nadeszła wiosna, więc staruszek Petson i kot Findus postanowili zasiać warzywa oraz posadzić ziemniaki w warzywniku. Bardzo skutecznie przeszkadzają im kury pod dowództwem Głuptaski, świnka i stado krów.  Czy uda się zaprowadzić porządek, posadzić klopsiki i opanować rwetes w ogrodzie? Przyłącz się do rodzinnych czytanek i sprawdź!  W programie wspólne czytanie, wesołe zabawy i warsztaty wiosennego rękodzieła. Serdecznie zapraszamy!

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - „Walentynki na wesoło”

  plakat-Rodzinne Czytanki - „Walentynki na wesoło”   11 lutego 2016, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na kolejne spotkanie w ramach Rodzinnych Czytanek pt "Walentynki na wesoło". Tym razem czytamy książkę Barbary Park „Zuźka D. Zołzik i walentynka-landrynka”.  W programie: - Skąd się wzięły Walentynki??? Krótka historia… - Czytamy fragment „Zuźka D. Zołzik i walentynka-landrynka” autorstwa Barbary Park - zajęcia ruchowo – muzyczne z Panią Anną Jelinek - Nasza własna „Walentynka landrynka” – zajęcia plastyczne 11 lutego, godz. 16.15, MBP, Rynek 3  

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Dwanaście miesięcy"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Dwanaście miesięcy"   21 stycznia 2017, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Z kalendarza korzystamy na co dzień, ale czy zastanawialiśmy się skąd się w ogóle wziął? Do czego był wykorzystywany we wcześniejszym czasie? Jakie znaczenie miał kalendarz w rozwoju cywilizacji? Jakie rodzaje kalendarzy występują obecnie na  świecie? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź podczas kolejnych Rodzinnych Czytanek. W programie również: -wspólne czytanie książki Wandy Chotomskiej „Dwanaście miesięcy” - zagadki, zabawy muzyczne i ruchowe -wykonanie własnego kalendarza metodą kolażu tekstylnego. Serdecznie zapraszamy 21 stycznia o godz. 16.15 do Filii nr 5 przy ul. Damrota 32

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki w bibliotece - spotkanie z IZĄ SKABEK

  plakat-Rodzinne Czytanki w bibliotece - spotkanie z IZĄ SKABEK   26 listopada 2016, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na listopadowe Rodzinne Czytanki zorganizowane z okazji Tygodnia ekologicznego ph. Jestem Ekko Tym razem zaprosimy wszystkich czytankowiczów do wspólnego czytania książek Izy Skabek, a w naszych czytelniczych zmaganiach towarzyszyć nam będzie sama autorka.Iza Skabek jest pisarką tworzącą bajki dla dzieci o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Jej książki są bliskie najmłodszym czytelnikom dzięki łatwemu językowi i sympatycznym, małym bohaterom. Jest autorką takich książek jak:"Olo ornitolog", "Olo kynolog", "Zoo alfabet" czy "Alfabet owocowo-warzywny".Serdecznie zapraszamy.

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Międzynarodowy dzień mycia rąk"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Międzynarodowy dzień mycia rąk"   15 października 2016, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  W sobotę 15 października o godz. 16.15 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do Oddziału dla dzieci biblioteki głównej (Rynek 3) na kolejne spotkanie w ramach Rodzinnych czytanek. Tym razem będziemy mówić o tym jak ważne jest zdrowe odżywianie i częste mycie rąk. Jakie są konsekwencje braku higieny uczestnicy dowiedzą się z książki „O księciu Oliwierze, który nie chciał się myć”. Będą gry, zabawy, piosenki i wierszyki, a na koniec tworzenie „bomby witaminowej”! 

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Zabytkowe miasto koziołków"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Zabytkowe miasto koziołków"   10 września 2016, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy do udziału we na wrześniowych Rodzinnych Czytankach zorganizowanych z okazji  Europejskich Dni Dziedzictwa. Tym razem zaprosimy wszystkich czytankowiczów do wspólnego tworzenia miejskiej gry planszowej pt. „Zabytkowe miasto koziołków”. Kto ufortyfikował Koźle?, ile otworów strzelniczych posiada Baszta Montalemberta?, czy Bracia Kozłowie mieli rogi?. Odpowiedź na te pytania i inne ciekawostki na temat naszego miasta poznacie już niebawem. Zagłębmy się w historii miasta i stwórzmy je na nowo, przyłączając się do wspólnej przygody z grą miejską. Zapraszamy.

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu"   11 czerwca 2016, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Rodzinnych Czytanek. Tym razem będziemy czytać książkę Anny Czerwińskiej-Rydel pt. "Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu". W programie również zagadki literackie, zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne na podstawie przeczytanej książki oraz wiele innych atrakcji. Zajęcia odbędą się 11 czerwca 2016 r. o godz. 16.15 w MBP, Rynek 3. Zapisy pod numerem tel. 77 482 37 80 wew. 26 i mailowo o_dziec@mbpkk.pl.

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - Biblioteka inspiruje

  plakat-Rodzinne Czytanki - Biblioteka inspiruje   14 maja 2016, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Dzisiejsze książki dzięki wielkiej różnorodności tematyki  i formy mogą być też źródłem inspiracji. Możemy z nich nie tylko czerpać wiedzę, ale i zapożyczać pomysły, wzorować się. O tym, w jaki sposób biblioteka i gromadzone w niej zbiory mogą inspirować czytelników, przekonacie się na najbliższych Rodzinnych Czytankach,  podczas których rodziców wraz z dziećmi zaprosimy w podróż do świata książek. Zwiedzając kolejne stoiska dowiecie się jak działa dźwignia i zapadka. Zabawicie się w małego chemika, wykonując proste doświadczenia. Przyszłych paleontologów zaprosimy do złożenia szkieletu dinozaura.…

  Czytaj więcej

  RODZINNE CZYTANKI "FABRYKA ŚWIĄTECZNYCH PREZENTÓW" - ZAPISY

  plakat-RODZINNE CZYTANKI "FABRYKA ŚWIĄTECZNYCH PREZENTÓW" - ZAPISY   8 grudnia, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na ostanie już w tym roku zajęcia w ramach Rodzinnych Czytanek - warsztaty przygotowywania prezentów światecznych przeprowadzone przez organizację DADA - warsztat dziecięcej twórczości.A najpilniejsi czytankowicze otrzymają nagrody - książkowe niespodzianki. Zgłoszenia do 4 grudnia pod nr tel. 77 482 37 80 wew. 26 lub na adres: O_dziec@mbpkk.pl (w zgłoszeniu podać wiek dziecka). Liczba miejsc ograniczona. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Czytaj więcej

  RODZINNE CZYTANKI "ŻYJ ZDROWO I WESOŁO" - ZAPISY

  plakat-RODZINNE CZYTANKI "ŻYJ ZDROWO I WESOŁO" - ZAPISY   17 listopada, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na kolejne zajęcia w ramach Rodzinnych Czytanek. Czytany będzie tekst Piotra Rowickiego "Jak komar Cezary nabrał pary". Spotkanie odbędzie się w Tygodniu Ekologicznym pod hasłem "Żyj zdrowo i wesoło". Gościem będzie pani Aleksandra Knop założycielka zespołu tanecznego dla dzieci "PONK".Pani Ola poprowadzi gimnastykę dla dzieci i rodziców, czyli będzie dużo ruchu i świetnej zabawy. Prosimy o wygodne stroje i obuwie. Zgłoszenia do 15 listopada pod nr tel. 77 482 37 80 wew. 26 lub na adres: O_dziec@mbpkk.pl (w zgłoszeniu podać wiek dziecka). Liczba miejsc ograniczona. Dofinansowano ze…

  Czytaj więcej

  RODZINNE CZYTANKI W BIBLIOTECE – "PIES I JA" - ZAJĘCIA Z INSTRUKTOREM SZKOLENIA PSÓW - ZAPISY

  plakat-RODZINNE CZYTANKI W BIBLIOTECE – "PIES I JA" - ZAJĘCIA Z INSTRUKTOREM SZKOLENIA PSÓW - ZAPISY   20 października, godz. 14.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na zajęcia "Pies i ja" z instruktorem szkolenia psów Natalią Maros ze szkoły MARDOG oraz jej bardzo mądrym kundelkiem Dhoro. Dzieci będą mogły się nauczyć, jak zachowywać się bezpiecznie w stosunku do własnego pupila i obcych psów i zobaczą parę wesołych sztuczekZgłoszenia proszę kierować do Oddziału Dla Dzieci MBP osobiście, telefonicznie: 77 482 37 80 w. 26 lub mailowo pisząc na adres:  o_dziec@mbpkk.pl. Czas nadsyłania zgłoszeń do 17 października.

  Czytaj więcej

  RODZINNE CZYTANKI W BIBLIOTECE – WARSZTATY PLASTYCZNE Z JOANNĄ ZAGNER-KOŁAT

  plakat-RODZINNE CZYTANKI W BIBLIOTECE – WARSZTATY PLASTYCZNE Z JOANNĄ ZAGNER-KOŁAT   29 września, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców „Kartka z wakacji”. Znana plastyczka i ilustratorka Joanna Zagner-Kołat pokaże jak zrobić ekologiczne karty pocztowe z wakacji, a na zakończenie każde dziecko będzie mogło wykonać przyrodniczego stworka. Wspólna zabawa dzieci z rodzicami wzmacnia więzi, a stworzenie unikalnej pamiątki na pewno nie pozwoli zapomnieć o wakacyjnych wojażach. Zgłoszenia proszę kierować do Oddziału Dla Dzieci MBP osobiście, telefonicznie: 77 482 37 80 w.26 lub mailowo pisząc na adres:  o_dziec@mbpkk.pl. Czas nadsyłania zgłoszeń do 24 września.

  Czytaj więcej

  CZERWCOWE CZYTANKI W BIBLIOTECE

  plakat-CZERWCOWE CZYTANKI W BIBLIOTECE   23 czerwca, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na przedwakacyjne spotkanie w ramach rodzinnych czytanek. Już w najbliższą sobotę 23 czerwca  wspólnie czytać będziemy „Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zabawy i podróżowanie” - Joanny Krzyżanek – książkę, dzięki  której  poznamy budowę układu słonecznego, dowiemy się, jak bezpiecznie obserwować słońce,  nauczymy się używania kompasu oraz innych sposobów rozpoznawania kierunków w terenie. Bohaterowie książki  Gabrysia i Kajtek  zachęcą Was do odkrywania otaczającego świata przez cały rok, pokazując, że zarówno zimowe, jak i letnie wyprawy mogą być naprawdę fascynujące. Książka zawiera także…

  Czytaj więcej

  RODZINNE CZYTANKI W BIBLIOTECE

  plakat-RODZINNE CZYTANKI W BIBLIOTECE   17 września, godz. 16.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Po dwumiesięcznej  przerwie wracamy do sobotnich, popołudniowych spotkań dla dzieci i ich rodziców z cyklu "Rodzinne czytanki w bibliotece". Na pierwsze powakacyjne spotkanie zapraszamy już 17 września na godz. 16.00 do kozielskiej biblioteki. Tym razem czytać będziemy książkę Anny Onichimowskiej "Zasypianki na każdy dzień miesiąca".To niezwykła książka w której znajdziemy aż 31 zasypianek na każdy dzień miesiąca - dziennych, nocnych w bamboszach, z wróżką, za dwa złote i w ciemnym lesie. Ale to nie wszystko - byśmy nie zasnęli podczas spotkania, oprócz czytania poduszkowych opowieści przygotowaliśmy…

  Czytaj więcej

  RODZINNE CZYTANKI W BIBLIOTECE

  plakat-RODZINNE CZYTANKI W BIBLIOTECE   15 października, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Serdecznie zapraszamy małych i dużych, rodziców i dziadków  w sobotnie popołudnie do kozielskiej biblioteki, na spotkanie z cyklu rodzinne czytanki w bibliotece. Tym razem czytać będziemy książkę  pt. „Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę”,  autorstwa Sari Peltoniemi.Jest to niezwykła i ciepła opowieść o przyjaźni psa i dziecka, którą powinien przeczytać każdy, niezależnie od wieku.Gościnne  do biblioteki zawita także  ze swoim czworonożnym przyjacielem Pani Agnieszka Nowak-Patyniak, hodowca psów rasy terier. Nie zabraknie wspólnych zabaw m.in. w psiego lekarza,  poza tym poznamy podstawowe…

  Czytaj więcej

  RODZINNE CZYTANKI W BIBLIOTECE PT. PADDINGTON: HISTORIA PEWNEGO NIEDŹWIADKA Z PERU, AUTORSTWA M. BOND

  plakat-RODZINNE CZYTANKI W BIBLIOTECE PT. PADDINGTON: HISTORIA PEWNEGO NIEDŹWIADKA Z PERU, AUTORSTWA M. BOND   12 listopada, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Miękki, puchaty i taki z łatką. W listopadzie swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"Zpraszamy rodziców i dzieci wraz z ulubionymi misiami do wspólnej zabawy.

  Czytaj więcej

  MIKOŁAJKI Z BAJKI - FINAŁ CAŁOROCZNEJ AKCJI RODZINNE CZYTANKI

  plakat-MIKOŁAJKI Z BAJKI - FINAŁ CAŁOROCZNEJ AKCJI RODZINNE CZYTANKI   17 grudnia, godz. 16.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Za nami cały rok czytankowych spotkań. Poznawaliśmy książki Anny Onichimowskiej i Sari Peltoniemi, bawiliśmy się z Koszmarnym Karolkiem i Misiem Paddingtonem, graliśmy na instrumentach i poznawaliśmy muzykę z Małym Chopinem. Teraz chcemy zaprosić naszych małych czytelników wraz z rodzicami i opiekunami na imprezę finałową  Rodzinnych Czytanek.  Dzieci, które najwytrwalej uczestniczyły  w sobotnich spotkaniach, otrzymają nagrody książkowe. Aktorzy z teatru Narwal poprowadzą zabawę Mikołajki z Bajki. Zaplanowaliśmy także szereg atrakcji, gry, zabawy i konkursy z nagrodami.Impreza będzie podsumowaniem…

  Czytaj więcej

  RODZINNE CZYTANKI - MAŁY PINGWIN PIK-POK

  plakat-RODZINNE CZYTANKI - MAŁY PINGWIN PIK-POK   18 lutego, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Rodzinne Czytanki. Tym razem będziemy czytać książkę „Mały Pingwin Pik-Pok” autorstwa Adama Bahdaja. Dzieci poznają przygody nietypowego pingwinka Pik-Poka, który kocha lody, ale… czekoladowe, nie te z Antarktydy i ma dość mieszkania na Wyspach Śnieżnych Burz, więc postanawia zwiedzić świat.

  Czytaj więcej

  WIELKANOCNE SPOTKANIE Z ZAJĄCZKIEM I KURKĄ! ZAPRASZAMY NA CZYTANKOWĄ SOBOTĘ DO BIBLIOTEKI DZIECI Z RODZICAMI.

  plakat-WIELKANOCNE SPOTKANIE Z ZAJĄCZKIEM I KURKĄ! ZAPRASZAMY NA CZYTANKOWĄ SOBOTĘ DO BIBLIOTEKI DZIECI Z RODZICAMI.   17 marca, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Biblioteka wraz ze Zespołem Szkół nr 1 serdecznie zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowe, wielkanocne wydanie rodzinnych czytanek w bibliotece. Wspaniałą zabawę poprowadzą wesoły Zajączek i świąteczna Kurka z którymi odkrywać będziemy tradycje i zwyczaje wielkanocne. Ale przede wszystkim to wyjątkowe wielkanocne spotkanie upłynie na wspólnym robieniu pisanek, zdobieniu pierników jadalną biżuterią, skręcaniu balonowych zwierzaków oraz  przeróżnymi konkursami  z nagrodami. Przy współpracy uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Koźlu, którzy przygotują specjalnie na tę okazję wielkanocne…

  Czytaj więcej

  PISANKI, MAZURKI, ZAJĄCZKI – CZYLI WESOŁA WIELKANOCNA ZABAWA

  plakat-PISANKI, MAZURKI, ZAJĄCZKI – CZYLI WESOŁA WIELKANOCNA ZABAWA

  Wiosna ach to ty… słoneczna, wręcz wiosenna aura sprzyjała sobotnim Rodzinnym Czytankom w Bibliotece. Na spotkanie z  zajączkiem i wielkanocną kurką przyszło do biblioteki blisko 80 osób, wśród nich prawie 50 dzieciaków. Uczestnicy czytanek - ci młodsi i nieco starsi wzięli udział w wesołej zabawie, którą poprowadzili artyści z Teatru Dziecięcego. Były tańce, konkursy i wiele atrakcji. Prawdziwym hitem Rodzinnych Czytanek było wspólne wykonywanie pisanek wielkanocnych, zdobienie świątecznych jaj rozmaitymi technikami: malowanie, wyklejanie i wyskrobywanie tzw. kroszonki.A święta coraz bliżej… więc…

  Czytaj więcej

  Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

  100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

  Biblioteka Cyfrowa

  Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

  Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

  portret miast

  ibukcitywalk

   logo bookcrossing