Zielona Biblioteka

Pajacyk - logo Przyjaciela Przyrody i KsiążekProjekt dofinansowany ze środków budżetu miasta w Kędzierzynie-Koźlu, przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”, w tym: na zakup literatury ekologicznej, organizację konkursów, odczytów, konferencji, lekcji bibliotecznych i wystaw związanych  z ochroną środowiska -  kwota dofinansowania - 60 000 zł.

W ramach projektu organizowana jest akcja Przyjaciel Przyrody i Książek obejmująca wypożyczanie przedszkolakom plecaczków z książkami i audiobookami, spotkania w przedszkolach z pisarzami, ilustratorami oraz ekologiczne teatrzyki.

Co jesień w ramach Zielonej Biblioteki organizowany jest Tydzień Ekologiczny – cykl warsztatów, spotkań, zajęć, spektakli skierowanych do różnych grup wiekowych, a podejmujących tematykę ekologicznego, naturalnego trybu życia oraz ochrony przyrody i zasobów.

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing