Spotkania autorskie w ramach Targów Książki Nad Odrą Kędzierzyn-Koźle 2017

plakat-Spotkania autorskie w ramach Targów Książki Nad Odrą Kędzierzyn-Koźle 2017   31 maja - 1 czerwca 2017    Rynek w Koźlu

Zapraszamy serdecznie na spotkania autorskie w ramach Targów Książki Nad Odrą Kędzierzyn-Koźle 2017

31 maja 2017, kozielski Rynek

 • 11:15 – Łukasz Orbitowski, autor sześciu powieści, m.in. „Inna dusza”, „Szczęśliwa ziemia”, „Tracę ciepło”. W roku 2016 otrzymał Paszport Polityki.  Na antenie TV Kultura prowadzi program „Dezerterzy”.

 • 12:30 – Maggie Moon, urodziła się w Kędzierzynie-Koźlu, pierwszą książkę napisała w wieku 18 lat; na debiut musiała jednak poczekać do 2013 roku gdy ukazał się thriller „Posiadłość”. Jego kontynuacja, „Ród wyklętych” trafiła na półki księgarni w lutym 2016 roku. 

 • 14:00 – Henryk Waniek, śląski pisarz, publicysta, malarz, krytyk artystyczny i literacki. Wielokrotnie nagradzany za swą twórczość autor około 20 książek, m.in. „Finis Silesiae”, „Hermes w Górach Śląskich”, „Inny Hermes”, „Opis podróży mistycznej z Oświęcimia do Zgorzelca”, „Pitagoras na trawie”, „Dziady Berlińskie”, „Wyprzedaż Duchów”, „Sprawa Hermesa”, „Notatnik i modlitewnik drogowy ”, „Cmentarz nieśmiertelnych”, „Obcy w kraju urodzenia”.

 • 16:00 – Katarzyna Bonda, pisarka z wykształcenia jest dziennikarką i scenarzystką. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Przez 12 lat pracowała jako dziennikarka w redakcjach, m.in.: „Super Expressu”, „Newsweeka”, „Wprost”, TVP S.A., „Miesięcznika Zdrowie”, „Naj”, „Expressu Wieczornego” i „Kuriera Podlaskiego”. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem oraz serii z profilerką Saszą Załuską

 • 17:00 – Remigiusz Rączka, urodził się i wychował w tradycyjnej śląskiej rodzinie. Auto książek: „Zasmakuj w Sienkiewiczu. Remigiusz Rączka gotuje przysmaki z Sienkiewicza”, ”Rączka gotuje na beztydziyń i świynta”

 • 18:00 – Ewa Kassala, pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca programy telewizyjne. Autorka takich książek jak: „Kleopatra”, „Portret kobiety wieku zatracenia”, „Wystąpienia publiczne i kreowanie wizerunku”, „Jak być nowoczesną damą”, „Savoir-vivre przy stole”, „Poradnik nowoczesnej czarownicy”, "W sukience do sukcesu", "Mandragora", "Żądze Kleopatry", "Boska Nefretete".

31 maja 2017, Przystań „Szkwał” nad Odrą

 • 19:30  - spotkanie w ramach Klubu Podróżnika z Marcinem Kydryńskim, dziennikarzem muzycznym, kompozytorem, autorem tekstów, producentem, radiowcem oraz fotografem i podróżnikiem. Fotografowania uczył się od Tomasza Tomaszewskiego. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Z aparatem odwiedził Zanzibar, Etiopię, Kenię, Sudan i afrykańskie pustynie.

01 czerwca, kozielski Rynek

 • 09:30 – Zofia Stanecka, autorka baśni, opowiadań, książek edukacyjnych oraz powieści. Dzieci uwielbiają jej serię książek o Basi, która jest pięcioletnią dziewczynką próbującą zrozumieć otaczający ją świat i poradzić sobie w niełatwych okolicznościach.

 • 11:00 – Waldemar Cichoń, pisarz, twórca przygód o kocie Cukierku. Pierwszą książkę napisał dla syna, który nie lubił czytać, a sam autor nie mógł się z tym pogodzić i tak powstały przygody o Marcelku i niesfornym kocie Cukierku. Najnowsza książka autora to „Skrzat”, jest to zbiór opowiadań o stworku imieniem Rymosław oraz o Tomku, który urywa skrzata zarówno przed swoim najbliższymi jak i przed całym światem.

 • 12:00 – Marta Fox,  poetka, powieściopisarka, eseistka. Wydała ponad 40 książek, młodzieżowe powieści autorki od kilku lat określane są mianem bestsellerów i znajdują się na pierwszym miejscu w rankingach czytelniczych („Przybij piątkę”, „Zakochaj się, mamo”, „Idol”).

 • 14:00 – Edward Schiwek, autor urodził się w 1966 roku na Śląsku Opolskim. W roku 1988 wraz z rodziną wyemigrował do Niemiec. W maju 2013 roku autor wyruszył do Santiago de Compostela.  Swoje przeżycia spisał w książce pt.  „Krok za krokiem. Coraz dalej”, będącej nie tylko dziennikiem wędrówki, ale też przemiany, która dokonała się w bohaterze.


  inne Targi Książki nad Odrą

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing