Spotkanie z Agatą Suchocką

plakat-Spotkanie z Agatą Suchocką   4 października 2019, godz. 18.30    Filia nr 5 (Damrota 32)

Zapraszamy na spotkanie z Agatą Suchocką, autorką książki pt. Jesienny motyl, które odbędzie się podczas Nocy Bibliotek 4 października o godz. 18.30 w Filii nr 5.

Agata Suchocka –urodzona we Wrocławiu, obecnie mieszkająca w Opolu pisarka, poetka, tłumaczka, wokalistka i animator kultury. Amatorka malarstwa, rysunku i bluesa, udzielająca się wokalnie w Formacji Bluesowej Gorszy Sort, z którą wystąpiła w tym roku podczas Suwałki Blues Festiwalu, jednej z największych plenerowych imprez w Europie. Muzyka, także klasyczna, jest powracającym motywem w jej twórczości literackiej. Najdobitniej można dostrzec to w cyklu „Daję Ci wieczność”, którego pierwszym tomem zatytułowanym „Woła mnie ciemność” debiutowała przed kilku laty. Kontynuacja, powieść „Twarzą w twarz”, ukazała się w lutym tego roku. Obie powieści utrzymane są w duchu gotyckim, hołdujące największym mistrzom gatunku jak Oscar Wilde i Anne Rice, do której jest często porównywana. Wersje anglojęzyczne czterech tomów cyklu ukazały się za granicą nakładem wydawnictwa Cheeky Kea Printworks.
Najnowsza powieść „Jesienny motyl” to wypłynięcie na szerokie wody literatury obyczajowej. Ukazana w przewrotny sposób trudna relacja dojrzałej kobiety i młodego, sponiewieranego przez los chłopaka to wyzwanie rzucone pojawiającym się na tym polu schematom. Tło wykluczenia społecznego, męskiej prostytucji i bezdomności nadaje historii głębi i oddaje głos ludziom, którzy są społecznie niewidzialni. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Replika, na wiosnę zapowiedziano kolejną powieść obyczajową – „O jeden krok za daleko”.
Autorka prowadzi bloga agatasuchocka.blogspot.com, na którym publikuje ilustracje do powieści oraz bezkompromisowe nowele obyczajowe i krótkie formy satyryczne, nawiązujące do wcześniejszej twórczości, a także sporadycznie opinie o przeczytanych książkach.  inne Spotkania autorskie

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

ibukcitywalk

 logo bookcrossing