Spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem

plakat-Spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem   8 maja 2018, godz. 17:00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem, które odbędzie się 8 maja 2018 r. o godz. 17:00 w MBP, Rynek 3. Spotkanie poprowadzi Marcin Michrowski.

Spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek ph. (Do)wolność czytania.

Jacek Fedorowicz (ur. 18 lipca 1937 w Gdyni) – polski satyryk i aktor. Z wykształcenia artysta malarz.

Ukończył studia na Wydziale Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Był jednym z założycieli (m.in. ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą) gdańskiego, studenckiego teatru Bim-Bom. Jeszcze w czasie studiów rozpoczął współpracę z gdańskim radiem jako autor i aktor, zaś jako autor i rysownik-karykaturzysta z prasą lokalną i ogólnopolską.

W drugiej połowie lat 60. występował w Telewizji Polskiej, gdzie współtworzył m.in. z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe. W latach 70. był współautorem radiowego magazynu satyrycznego „60 minut na godzinę”. W latach 60. i 70. często występował na estradzie, najpierw w Kabarecie Wagabunda, potem w programie „Popierajmy się”, a później, do stanu wojennego, w indywidualnych wieczorach autorskich.

W latach 90. zaczął prowadzić w TVP program Dziennik Telewizyjny. W 2005 program ten na kilka miesięcy zmienił nazwę na SEJF (Subiektywny Ekspres Jacka Fedorowicza). W 2006 satyryk odszedł z Telewizji Polskiej.

Jest autorem książek, m.in. „Porady estradowca dla kolegów dramatycznych”, „W zasadzie tak”, „W zasadzie ciąg dalszy”, „Ja jako wykopalisko”, „Będąc kolegą kierownikiem”, „Święte krowy na kółkach”.  inne Spotkania autorskie

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing