"Nobliści ze Śląska" - spotkanie z dr. hab. Piotrem Greinerem

plakat-"Nobliści ze Śląska" - spotkanie z dr. hab. Piotrem Greinerem   23 stycznia 2018, godz. 17.00    Filia nr 5 (Damrota 32)

Zapraszamy na spotkanie z dr. hab. Piotrem Greinerem poświęcone książce "Nobliści ze Śląska". Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Filii nr 5, Damrota 32.

dr hab. Piotr Greiner – historyk, doktor habilitowany, dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach. Związany z Gliwicami, gdzie ukończył szkołę podstawową i liceum. Studiował historię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a w 1981 r. ukończył Podyplomowe Studia Archiwalne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Promowany na Uniwersytecie Śląskim w 1990 r. na stopień doktora nauk humanistycznych i w 2012 r. na doktora habilitowanego. Od wielu lat koncentruje swoją uwagę badawczą na problematyce geografii historycznej Śląska w okresie XVI–XX wieku, historii kartografii Górnego Śląska,  w tym szczególnie kartografii urzędowej z okresu XVIII–XIX wieku oraz biografistyce laureatów Nagrody Nobla urodzonych na Śląsku i archiwoznawstwie. Zawodowo związany z Archiwum Państwowym w Katowicach i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Od 2006 r. dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach. Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi RP (1997) i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2013) oraz Honorową Nagrodą „Róży Lutra”

   inne Spotkania autorskie

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing