Salon Muzyki i Literatury pt. "Obyczajowość, literatura i muzyka w czasach Belle Epoque"

plakat-Salon Muzyki i Literatury pt. "Obyczajowość, literatura i muzyka w czasach Belle Epoque"   6 października 2017, godz. 17.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

6 października o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy do MBP przy ul. Rynek 3 na kolejną odsłonę Salonu Muzyki i Literatury pt. „Obyczajowość, literatura i muzyka w czasach Belle Epoque”. Gośćmi Salonu będzie aktor, Mistrz Mowy Polskiej, Piotr Hankus, solistka Roksana Wardenga oraz pianistka Katarzyna Rzeszutek. Spotkanie poprowadzi Izabela Migocz.

Piotr Hankus – aktor i śpiewak obdarzony pięknym głosem i wyjątkowymi predyspozycjami interpretacyjnymi. Znawca i propagator kultury francuskiej. Od ponad dwudziestu lat związany zawodowo z ZPiT „Śląsk” im. St. Hadyny, gdzie jako solista i niezrównany wykonawca „Starzyka” jest znany publiczności na całym świecie. Prowadzi ożywioną działalność dydaktyczną, jako pedagog warsztatów teatralnych, wokalnych i tanecznych. Konferansjer, animator życia kulturalnego, przez całą swoją artystyczną karierę działa na rzecz rozwoju kultury woj. Śląskiego. W 2015 r. został uhonorowany tytułem – Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi.

Roksana Wardenga- mezzosopran. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Jana Ballarina. Jest finalistką Międzyuczelnianego Konkursu Wokalnego „W kręgu muzyki słowiańskiej” w Katowicach. Laureatką:                                    - X Międzyuczelnianego Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. E. Kossowskiego. - I nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. H. Godina we Vrablach. – I nagrody na VI Ogólnopolskiego Konkursu im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach.             - II nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. A. Hiolskiego w Kudowie Zdrój. - II nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie im. J. Kiepury w Krynicy Zdrój. W 2015 r. debiutowała w partii Orfeusza w operze „Orfeusz i Eurydyka” Ch. W. Glucka. Od 2015 roku jest solistką Opery Śląskiej. Koncertuje również z repertuarem oratoryjno-  kantatowym. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich i warsztatach wokalnych m.in. u Stefanii Toczyskiej, Olgi Pasiecznik, dr h.c. Wiesława Ochmana, prof. Ryszarda Karczykowskiego, dr hab. Iwony Hossy. Ukończyła kurs I Europejskiej Akademii Sztuki Wokalnej w Operze Śląskiej. Dokonuje nagrań dla Polskiego Radia Katowice.

 Katarzyna Rzeszutek  - pianistka – kameralistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego i klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger – Kułakowskiej. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, między innymi  I nagrody  i Grand Prix na VII i VIII Ogólnopolskim  Konkursie  Pianistycznym  im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim, III nagrody na XX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Virtuosi per musica di pianoforte w Usti, I nagrody na  Ogólnopolskim Konkursie Wykonawczym  Muzyki  im. K. Szymanowskiego w Zakopanem. Jest także laureatką XXII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego na Stypendia Artystyczne im. F. Chopina w Warszawie oraz  Laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Gliwic za Osiągnięcia Kulturalne. Od 2014 r. pracuje na stanowisku akompaniatora i korepetytora na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. W grudniu 2016 r. ukazała się jej płyta „We mgłach” z pieśniami Karola Szymanowskiego. Od 2015 roku jest organizatorem projektów edukacyjnych i koncertowych „Kopalni Sztuki Wokalnej”.  inne Salon Muzyki i Literatury

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing