Centrum Informacji i Edukacji

plakat-Centrum Informacji i Edukacji    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)Filia nr 5 (Damrota 32)
Zapraszamy do Centrum Informacji i Edukacji – to nowa nazwa dawnych czytelni znajdujących się w MBP, Rynek 3 i Filii nr 5, ul. Damrota 32. Pomieszczenia zostały nieco przearanżowane – czytelnicy mogą usiąść wygodnie na kanapach i zanurzyć się w lekturze prasy lub literatury naukowej i popularnonaukowej, która powoli zaczyna opuszczać magazyny. Na regałach w MBP dostępne są słowniki i encyklopedie, a w Filii nr 5 wydawnictwa albumowe i encyklopedyczne. Poza tym, jak dotychczas, można korzystać z komputerów i Internetu (dla czytelników jest to bezpłatne), zrobić ksero, wydruk, a przede wszystkim uzyskać informacje. Centra Informacji i Edukacji posiadają też cyfrowe bazy danych tworzone przez bibliotekarzy katalogi i Kędzierzyńsko-Kozielską Bibliotekę Cyfrową oraz Ibuk i Academicę. Czekamy na Państwa!
 
Kędzierzyńsko-Kozielska Biblioteka Cyfrowa - baza zdigitalizowanych zasobów MBP oraz materiałów regionalnych
 
Ibuk - platforma cyfrowa przygotowana przez Wydawnictwo PWN. Oferuje dostęp do 1860 publikacji naukowych i nie tylko.
 
Academica - cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Daje możliwość dostępu do zbiorów Biblioteki Narodowej.


  inne Pozostałe

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing