Albania - piękna nieznajoma. Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim

plakat-Albania - piękna nieznajoma. Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim   9 czerwca 2017, godz. 18.00    Filia nr 5 (Damrota 32)

W ramach tegorocznej Nocy Bibliotek odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim pt. „Albania - piękna nieznajoma”. Serdecznie zapraszamy 9 czerwca o godz. 18.00 do Filii nr 5 przy ul. Damrota 32.

Andrzej Pasławski - fotograf, reporter, miłośnik Bałkanów, które ma we krwi. Żyłkę wędrownika i pasję do zwiedzania wyniósł z domu rodzinnego. Na swej drodze życiowej spotkał kobietę równie zakręconą i od tego czasu wspólnie podróżują, fotografują i dzielą swe pasje. Te geny przekazali swym córkom, które stały się towarzyszami wszystkich rodzinnych wypraw. Plonem zamiłowania do podróży i pasji fotografowania jest mnóstwo zdjęć z ich wojaży, wiele spotkań na ogólnopolskich festiwalach podróżniczych, niezliczona ilość spotkań w placówkach kultury i dydaktycznych, wystawy fotografii. Niejednokrotnie ich slajdowiska otrzymywały nagrody i wyróżnienia.

Pokażę Albanię, tę turystyczną i tę niedostępną. Ponieważ podróżujemy samochodem terenowym, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka. Tak więc przeniesiemy się w najdziksze górskie ostępy, gdzie czas się zatrzymał. […] Przemierzymy całą Albanię, by wirtualnie zawitać nad Morze Jońskie, na albańską Rivierę i tu zobaczymy wiek XXI, jakże inną Albanię, od tej górskiej, XIX-wiecznej. Nie zabraknie również odrobiny humoru  i śmiesznych sytuacji, z którymi się spotkałem – pisze Andrzej Pasławski.  inne Klub Podróżnika

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing