Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

plakat-Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem   3 listopada 2015, godz. 17.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem, cenionym reportażystą, dziennikarzem. 

Spotkanie odbędzie się 3 listopada 2015 r. o godz. 17.00 w MBP, Rynek 3 w ramach projektu Jesień literacka w Kędzierzynie-Koźlu oraz Dyskusyjnego Klubu Książki.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Jacek Hugo-Bader (ur. 9 marca 1957 w Sochaczewie) – polski dziennikarz i reportażysta, od 1990 związany z „Gazetą Wyborczą”.

Ukończył studia pedagogiczne. Pracował jako nauczyciel, pedagog szkolny i socjoterapeuta, a także jako ładowacz na kolei, wagowy w punkcie skupu trzody chlewnej, szef kolportażu Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej, podziemnej struktury „Solidarności”, wydającej tygodnik „Wola” i drukującej „Tygodnik Mazowsze”, sprzedawca w sklepie spożywczym.

W 2011 roku udał się w podróż autostopem z Magadanu do Jakucka. Zapis podróży w postaci tekstów i nagrań ukazywał się na bieżąco w „Gazecie Wyborczej”, po czym wraz z nowymi reportażami trafił do wydanej w grudniu tego roku książki „Dzienniki kołymskie”.

 Nagrody:

Otrzymał nagrody: Grand Press (dwukrotnie – w latach 1999 i 2003) i Bursztynowego Motyla (w 2010 za książkę „Biała gorączka”). Ponadto „Biała gorączka” została w 2010 nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. W 2003 roku nominowany do Nagrody Literackiej Nike za „W rajskiej dolinie wśród zielska”.

W 2012 roku za pokaz „Dzienniki Kołymskie” został uhonorowany nagrodą „Czwarty Żywioł”, przyznawaną głosami publiczności 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie.

 Reportaże:

„Biała gorączka”, Wołowiec: Czarne, 2009
„W rajskiej dolinie wśród zielska”, Warszawa: Prószyński i S-ka, 2002
„Dzienniki kołymskie”, Wołowiec: Czarne, 2011
„Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”, Kraków: Znak, 2014

 Filmy dokumentalne:

„Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy” (2007)
„Jak to się robi” Marcela Łozińskiego (2006, obserwator eksperymentu)
„Zamek” z cyklu „Nasz spis powszechny” (2002)
„Ślad po meduzie” (1998)

 Źródło: Wikipedia

blok z logotypami  inne Jesień literacka w Kędzierzynie-Koźlu

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing