Bibliomaluch

Bibliomaluch - plakat

Uwaga rodzice  dzieci w wieku 1 – 5 lat!

Od października nasza biblioteka  rusza z piątą  edycją cyklu spotkań pt. „BIBLIOMALUCH”. Przypominamy,  iż są to bezpłatne zajęcia, dla dzieci i ich rodziców, na które składają się: zajęcia aktywizujące twórczo i ruchowo oraz wspomagające prawidłowy rozwój dziecka.

W programie znajdzie się  m.in. wspólne czytanie bajek,   warsztaty plastyczne, zabawy gimnastyczne, gry zespołowe oraz nauka podstawowych czynności i zasad dobrego zachowania („mały” savoir vivre). Zajęcia prowadzone będą przez bibliotekarzy oraz zaproszonych gości (muzyków, pisarzy, psychologów, nauczycieli itp.) w oparciu o wcześniej  przygotowane i przedstawione teksty z literatury dziecięcej, a ich celem będzie wzajemne poznawanie, integracja, zapoznanie się z  biblioteką oraz kształtowanie nawyków czytelniczych  i chęci obcowania z książką od najmłodszych lat.

Planujemy również organizację spotkań i warsztatów dla rodziców ze specjalistami. 

Serdecznie zachęcamy do udziału w cotygodniowych spotkaniach, szczególnie tych rodziców, których dzieci nie uczęszczają do żłobków czy przedszkoli. Zaproponowane przez nas zajęcia, zapewne będą stanowiły świetną formę spędzania wolnego czasu poprzez wspólną zabawę z rodzicami i rówieśnikami. 

Zajęcia dla dzieci w wieku 1- 5 lat prowadzone będą w Filii nr 5  oraz Filiach nr 8 i 4.

Zaczynamy  w październiku. Spotkania odbywać się będą w:

  • Filii nr 5 (ul. Damrota 32) we czwartki  o godz. 11:00
  • Filiach  nr 8 i 4 raz w miesiącu  o godz. 11:00

 Zapisy na zajęcia osobiście w wybranych bibliotekach lub pod numerami telefonów:

• 77 483 24 81 w. 24 Filia nr 5
• 77 488 64 75 Filia nr 4
• 77 481 56 32 Filia nr 8

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing