Archiwum wystaw

 •  2019 
 •  2018 
 •  2017 
 •  2016 
 •  2015 
 •  2014 
 •  2013 
 •  2012 
 •  2011 
 •  2010 
 •  1970 
 • Wystawa "Barwy naszych myśli"

  plakat-Wystawa "Barwy naszych myśli"   23 listopada - 16 grudnia 2016    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Od 23 listopada do 16 grudnia zapraszamy do Galerii z książką w tle (MBP, Rynek 3) na wystawę „Barwy naszych myśli”, prezentującą rękodzieło uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Kędzierzynie-Koźlu. Uczestnicy warsztatów wraz z terapeutami przedstawią owoce swojej całorocznej pracy. 

  Czytaj więcej

  Henryk Sienkiewicz – pisarz, publicysta, podróżnik – wystawa

  plakat-Henryk Sienkiewicz – pisarz, publicysta, podróżnik – wystawa   od 4 do 30 listopada 2016    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Wystawa fotografii i dokumentów poświęconych życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza pt. „Henryk Sienkiewicz – pisarz, publicysta, podróżnik”. Ekspozycja została przygotowana z materiałów znajdujących się w zbiorach biblioteki, na potrzeby realizacji projektu dofinansowanego przez MKiDN pt. „Sienkiewiczomania. Z Pisarzem pod rękę”. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 4 do 30 listopada b.r.Zapraszamy do zwiedzania.

  Czytaj więcej

  TRZY W JEDNYM - wystawa malarstwa Rodziny Galantowicz

  plakat-TRZY W JEDNYM - wystawa malarstwa Rodziny Galantowicz   od 7 do 31 października 2016    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  TRZY W JEDNYM to tytuł wystawy malarstwa Rodziny Galantowicz, na którą składa się twórczość trzech pokoleń:AGNIESZKI GALANTOWICZ, 1937 (mamy, babci); MARTY GALANTOWICZ, 1974 (córki, cioci); KATARZYNY LUDWIG, 2002 (wnuczki, siostrzenicy). Wystawę podziwiać można do końca października w bibliotece głównej, ul. Rynek 3. Zapraszamy! Agnieszka Galantowicz (babcia, mama)Urodzona 10 stycznia 1937 r. we Lwowie. Jest absolwentką krakowskiego Liceum Plastycznego oraz tamtejszej ASP. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Wacława Taranczewskiego. Ukończyła również studia podyplomowe z grafiki książkowej…

  Czytaj więcej

  WYSTAWA MALARSTWA STANISŁAWA KAWALI

  plakat-WYSTAWA MALARSTWA STANISŁAWA KAWALI   od 5 do 31 października 2016    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Stanisława Kawali do Filii nr 5, przy ul. Damrota 32Jak mówi sam autor inspirację do tworzenia prac stanowią motywy przyrodnicze, konkretne zdarzenia i sytuacje, jednak to, co jest dla niego najważniejsze w obrazie to zestawienie kolorów.Wystawa czynna od 5 do 31 października 2016 r.Zapraszamy.

  Czytaj więcej

  Naprawdę jaka jesteś.... Wystawa Elżbiety Gąsowskiej i Danuty Marczewskiej

  plakat-Naprawdę jaka jesteś.... Wystawa Elżbiety Gąsowskiej i Danuty Marczewskiej   08 września 2016, godz. 17.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na  wystawę Elżbiety Gąsowskiej (portrety) oraz Danuty Marczewskiej (rękodzieło), która potrwa od 8 do 30 września br. w bibliotece głównej, Rynek 3. Wstęp wolny, zapraszamy! ELŻBIETA GĄSOWSKA - urodziłam się za wcześnie. Jestem zodiakalnym Koziorożcem. Swoją przygodę z malowaniem zaczęłam dość wcześnie. W latach1965 - 68 r., należałam do Kółka Plastycznego w Kędzierzynie. Od 1988 r.jestem członkiem Klubu Plastyków Nieprofesjonalnych przy Miejskim Ośrodku Kultury (dawniej ZDK "Chemik"). Brałam udział w plenerach malarskich:Głogówek, Większyce, Duszniki. Uczestniczyłam w wystawach indywidualnych,…

  Czytaj więcej

  Wystawa pt. "Kobiety czytają... piękniej"

  plakat-Wystawa pt. "Kobiety czytają... piękniej"   od 29 czerwca do 31 sierpnia 2016    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Zapraszamy na wystawę portretów pt. „Kobiety czytają… piękniej – Kędzierzynianki w obiektywie Justyny Łabuś”. Prezentujemy efekty sesji zdjęciowej z udziałem naszych Czytelniczek,  którą zorganizowaliśmy  podczas tegorocznej „Nocy Bibliotek”. Wystawę można oglądać w holu Filii nr 5 (ul. Damrota 32) od 29 czerwca do 31 sierpnia br.

  Czytaj więcej

  Wystawa DKK – 10 lat działalności

  plakat-Wystawa DKK – 10 lat działalności   od 3 do 29 czerwca 2016    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej pracę opolskich Dyskusyjnych Klubów Książki, na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Wystawa przedstawia najciekawsze wydarzenia, przybliża ideę projektu, jego efekty i sukcesy. Ma charakter popularyzatorski i promocyjny projektu DKK. Dzięki ekspozycji Kluby mogą wypromować swoją działalność w lokalnej społeczności, zachęcić czytelników do udziału w dyskusjach klubowych, spotkaniach autorskich, organizowanych w ramach projektu. Wszystkie lata działalności Dyskusyjnych Klubów Książki w woj. opolskim to czas wypełniony rozmowami o ważnych…

  Czytaj więcej

  Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

  100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

  Biblioteka Cyfrowa

  Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

  Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

  portret miast

  ibukcitywalk

   logo bookcrossing