Archiwum Rodzinnych Czytanek

 •  2018 
 •  2017 
 •  2016 
 •  2015 
 •  2014 
 •  2013 
 •  2012 
 •  2011 
 •  2010 
 • Rodzinne czytanki w bibliotece – finał 2015

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece – finał 2015   12 grudnia 2015, godz.16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Przed nami finał Rodzinnych Czytanek. Podczas spotkania najaktywniejszym czytankowiczom zostaną wręczone dyplomy i nagrody książkowe. Po części oficjalnej dzieci wraz z opiekunami obejrzą spektakl pt. „Rycerz i Bestia” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Spektakl opowiada historię rycerza Waldusia, który pewnego razu trafia na ogłoszenie wystosowane przez króla Krakowa. Dowiaduje się z niego, że królestwo nęka straszna Bestia, a nagrodą za jej pokonanie jest ręka pięknej królewny Aldony. Walduś postanawia zgładzić potwora, aby otrzymać nagrodę. Kiedy rycerz spotyka na swojej…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki w bibliotece „Draka Ekonieboraka”

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece „Draka Ekonieboraka”   21 listopada 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na listopadowe Rodzinne czytanki w bibliotece, tym razem organizowane w ramach Tygodnia ekologicznego w bibliotece. Spotkanie poświęcone będzie tematyce ekologii i ochrony przyrody, a pretekstem do niego będzie książka pt. „Draka Ekonieboraka”. Jej główny bohater Ekonieborak, nie ma pojęcia o oszczędzaniu i popełnia z tego powodu ekologiczne błędy, np. wyrzuca zużyte meble do lasu albo włącza w domu wszystkie światła, nic sobie z tego nie robiąc. Jednak, gdy tylko Ekonieborak nagrzeszy, natychmiast pojawia się Profesor Sumienie, który udziela mu konkretnych porad, ucząc szacunku…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki „Franklin i święto duchów”

  plakat-Rodzinne czytanki „Franklin i święto duchów”   24 października 2015, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na kolejne czytankowe spotkanie, tym razem poświęcone książce pt. „Franklin i święto duchów”.W programie m.in.: historia Halloween, wspólne czytanie książki oraz ciekawe zabawy i zajęcia twórcze: balonowe stwory, halloweenowe kalambury, poszukiwacze skarbu, lampiony z dyni i inne atrakcje.Zapraszamy dzieci i rodziców. Wstęp wolny!

  Czytaj więcej

  "Pankaganga. Myślobieg" - Rodzinne Czytanki w Bibliotece

  plakat-"Pankaganga. Myślobieg" - Rodzinne Czytanki w Bibliotece   26 września 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z okazji Europejskiego Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia: począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje. Miejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny postanowiła włączyć się do obchodów i zaprosić dzieci wraz z opiekunami na spotkanie z książką.Opowiada ona z humorem o perypetiach i dylematach dziesięcioletniej…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki „Bezpieczne wakacje z Mikołajkiem”

  plakat-Rodzinne czytanki „Bezpieczne wakacje z Mikołajkiem”   20 czerwca 2015, godz.16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Serdecznie zapraszamy na przedwakacyjne rodzinne czytanki w bibliotece. Tym razem spotkanie poświęcone będzie książce pt. „Wakacje Mikołajka” Jeana Jacquesa Sempe. W programie spotkania również:- spotkanie profilaktyczne ze strażą miejską na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.- czytanie fragmentu książki „Wakacje Mikołajka” Jean Jacques Sempe. Na jego podstawie zagadki i rebusy.- robienie kolorowych statków z papieru i puszczanie ich na „otwarte morze”. To wszystko w rytm piosenki „Nad morzem, na plaży”.- zabawny, relaksacyjny masażyk do słów piosenki „Wstało ciepłe słońce”.- zabawa w łowienie…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki w bibliotece „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”   23 maja 2015, godz. 10.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w najbliższą sobotę na spotkanie z książką  w ramach cyklu Rodzinne czytanki w bibliotece pt. „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”.  Książka opowiada historię 11-letniego chłopca, który podróżuje ze swoimi rodzicami po świecie i opisuje napotkane pojazdy różnego typu – zarówno te nowoczesne, jak i te, którymi ludzie przemieszczali się przed wiekami. Podczas spotkania będzie okazja do obejrzenia prezentacji multimedialnej, która przybliży Wam łodzie Mekongu, riksze Indonezji, dwukółki z Maroka, gwatemalski chiken bus, kolej transsyberyjską …

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Franklin i skarb jeziora"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Franklin i skarb jeziora"   28 marca 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci na marcowe Rodzinne Czytanki. Tym razem dowiemy się, czy w Kędzierzynie można znaleźć skarb. Naszym gościem będzie Pan Waldemar Ociepski, instruktor Koła modelarskiego 11, prezes stowarzyszenia Blechhammer 1944. Gość opowie nam jak dziala wykrywacz metali i w jaki sposób prowadzi poszukiwania, a także zaprezentuje niektóre znaleziska. Będzie to też okazja do poznania kilku szczegółów lokalnej historii. Nie zabraknie też lektury. Tym razem będzie to fragment ksiażki "Franklin i skarb jeziora".

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”

  plakat-Rodzinne czytanki „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”   21 lutego 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na kolejne Rodzinne czytanki. Tym razem przyłączymy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Poznamy fragmenty książki Agnieszki Frączek „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki” . "Trzeszczyki" to takie teksty, których głośne czytanie może się skończyć złamaniem, zwichnięciem, a w najlepszym razie zasupłaniem języka. Podejmiemy więc próbę „łamania języków”. Zaprosimy również do zabaw dydaktycznych, literackich, kalamburów i ćwiczeń artykulacyjnych.Zapraszamy rodziców z dziećmi!

  Czytaj więcej

  Styczniowe czytanki w bibliotece

  plakat-Styczniowe czytanki w bibliotece   31 stycznia 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku Rodzinne czytanki w bibliotece.   Tradycyjnie zaprosimy rodziców i dzieci do wspólnej zabawy,  tym razem w rytmie przebojów karnawałowych. Zobaczymy jak bawią się mieszkańcy Rio de Janeiro, Wenecji i Londynu. Odwiedzimy też Teneryfę i niemieckie miasteczko Beckum. Dowiemy się co to są zapusty  i poznamy fragment książki „Polskie zwyczaje świąteczne”.  Dzieci będą mogły wykonać wenecką maskę karnawałową. Serdecznie zapraszamy. 

  Czytaj więcej

   Kalendarz

   Kwiecień 2018
   PoWtŚrCzwPtSoNd
         
   1
   2
   3
   4
   5
   6
   7
   8
   9
   10
   1. Spotkanie z Katarzyną Jabłońską - „Na początku był sens” rozmowy z ks. Krzysztofem Grzywoczem
   Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Jabłońską, współautorką książki pt. „Na początku był sens” rozmowy… Więcej

   11
   12
   13
   14
   15
   16
   17
   18
   19
   1. Prelekcja edukacyjna z okazji Światowego Dnia Ziemi pt. „Czy odpad może być cennym surowcem?”
   Zapraszamy na prelekcję edukacyjną z okazji Światowego Dnia Ziemi pt. „Czy odpad może być cennym surowcem?”,… Więcej

   20
   1. XXIII edycja Małych Krajobrazów Słowa
   REGULAMIN XXIII edycji konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży Małe Krajobrazy Słowa pod hasłem… Więcej

   2. Światowy Dzień Ziemi 2018
   Zapraszamy dzieci na piknik proekologiczny z okazji Światowego Dnia Ziemi, któy odbędzie się 20 kwietnia… Więcej

   21
   1. Rodzinne Czytanki - czytanie bajek buddyjskich
   Zapraszamy na Rodzinne Czytanki w Bibliotece, któe odbędą się 21 kwietnia 2018 r. o godz. 16.15 w Filii… Więcej

   22
   23
   24
   25
   26
   1. Jubileusz 70-lecia MBP i XXV edycji konkursu Krajobrazy Słowa
   Dyrektor oraz Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu mają zaszczyt zaprosić… Więcej

   2. Zmiana godzin otwarcia 26 kwietnia
   Szanowni Czytelnicy! Informujemy, że w dniu 26 kwietnia godziny otwarcia MBP oraz filii będą skrócone… Więcej

   27
   28
   29
   30
         

   Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

   Biblioteka Cyfrowa

   Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

   Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

   portret miast

   ibukcitywalk

    logo bookcrossing