Archiwum Rodzinnych Czytanek

 •  2018 
 •  2017 
 •  2016 
 •  2015 
 •  2014 
 •  2013 
 •  2012 
 •  2011 
 •  2010 
 • Rodzinne czytanki w bibliotece – finał 2015

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece – finał 2015   12 grudnia 2015, godz.16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Przed nami finał Rodzinnych Czytanek. Podczas spotkania najaktywniejszym czytankowiczom zostaną wręczone dyplomy i nagrody książkowe. Po części oficjalnej dzieci wraz z opiekunami obejrzą spektakl pt. „Rycerz i Bestia” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Spektakl opowiada historię rycerza Waldusia, który pewnego razu trafia na ogłoszenie wystosowane przez króla Krakowa. Dowiaduje się z niego, że królestwo nęka straszna Bestia, a nagrodą za jej pokonanie jest ręka pięknej królewny Aldony. Walduś postanawia zgładzić potwora, aby otrzymać nagrodę. Kiedy rycerz spotyka na swojej…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki w bibliotece „Draka Ekonieboraka”

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece „Draka Ekonieboraka”   21 listopada 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na listopadowe Rodzinne czytanki w bibliotece, tym razem organizowane w ramach Tygodnia ekologicznego w bibliotece. Spotkanie poświęcone będzie tematyce ekologii i ochrony przyrody, a pretekstem do niego będzie książka pt. „Draka Ekonieboraka”. Jej główny bohater Ekonieborak, nie ma pojęcia o oszczędzaniu i popełnia z tego powodu ekologiczne błędy, np. wyrzuca zużyte meble do lasu albo włącza w domu wszystkie światła, nic sobie z tego nie robiąc. Jednak, gdy tylko Ekonieborak nagrzeszy, natychmiast pojawia się Profesor Sumienie, który udziela mu konkretnych porad, ucząc szacunku…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki „Franklin i święto duchów”

  plakat-Rodzinne czytanki „Franklin i święto duchów”   24 października 2015, godz. 16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Zapraszamy na kolejne czytankowe spotkanie, tym razem poświęcone książce pt. „Franklin i święto duchów”.W programie m.in.: historia Halloween, wspólne czytanie książki oraz ciekawe zabawy i zajęcia twórcze: balonowe stwory, halloweenowe kalambury, poszukiwacze skarbu, lampiony z dyni i inne atrakcje.Zapraszamy dzieci i rodziców. Wstęp wolny!

  Czytaj więcej

  "Pankaganga. Myślobieg" - Rodzinne Czytanki w Bibliotece

  plakat-"Pankaganga. Myślobieg" - Rodzinne Czytanki w Bibliotece   26 września 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z okazji Europejskiego Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia: począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje. Miejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny postanowiła włączyć się do obchodów i zaprosić dzieci wraz z opiekunami na spotkanie z książką.Opowiada ona z humorem o perypetiach i dylematach dziesięcioletniej…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki „Bezpieczne wakacje z Mikołajkiem”

  plakat-Rodzinne czytanki „Bezpieczne wakacje z Mikołajkiem”   20 czerwca 2015, godz.16.15    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

  Serdecznie zapraszamy na przedwakacyjne rodzinne czytanki w bibliotece. Tym razem spotkanie poświęcone będzie książce pt. „Wakacje Mikołajka” Jeana Jacquesa Sempe. W programie spotkania również:- spotkanie profilaktyczne ze strażą miejską na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.- czytanie fragmentu książki „Wakacje Mikołajka” Jean Jacques Sempe. Na jego podstawie zagadki i rebusy.- robienie kolorowych statków z papieru i puszczanie ich na „otwarte morze”. To wszystko w rytm piosenki „Nad morzem, na plaży”.- zabawny, relaksacyjny masażyk do słów piosenki „Wstało ciepłe słońce”.- zabawa w łowienie…

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki w bibliotece „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”

  plakat-Rodzinne czytanki w bibliotece „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”   23 maja 2015, godz. 10.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w najbliższą sobotę na spotkanie z książką  w ramach cyklu Rodzinne czytanki w bibliotece pt. „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”.  Książka opowiada historię 11-letniego chłopca, który podróżuje ze swoimi rodzicami po świecie i opisuje napotkane pojazdy różnego typu – zarówno te nowoczesne, jak i te, którymi ludzie przemieszczali się przed wiekami. Podczas spotkania będzie okazja do obejrzenia prezentacji multimedialnej, która przybliży Wam łodzie Mekongu, riksze Indonezji, dwukółki z Maroka, gwatemalski chiken bus, kolej transsyberyjską …

  Czytaj więcej

  Rodzinne Czytanki - "Franklin i skarb jeziora"

  plakat-Rodzinne Czytanki - "Franklin i skarb jeziora"   28 marca 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci na marcowe Rodzinne Czytanki. Tym razem dowiemy się, czy w Kędzierzynie można znaleźć skarb. Naszym gościem będzie Pan Waldemar Ociepski, instruktor Koła modelarskiego 11, prezes stowarzyszenia Blechhammer 1944. Gość opowie nam jak dziala wykrywacz metali i w jaki sposób prowadzi poszukiwania, a także zaprezentuje niektóre znaleziska. Będzie to też okazja do poznania kilku szczegółów lokalnej historii. Nie zabraknie też lektury. Tym razem będzie to fragment ksiażki "Franklin i skarb jeziora".

  Czytaj więcej

  Rodzinne czytanki „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”

  plakat-Rodzinne czytanki „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”   21 lutego 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na kolejne Rodzinne czytanki. Tym razem przyłączymy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Poznamy fragmenty książki Agnieszki Frączek „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki” . "Trzeszczyki" to takie teksty, których głośne czytanie może się skończyć złamaniem, zwichnięciem, a w najlepszym razie zasupłaniem języka. Podejmiemy więc próbę „łamania języków”. Zaprosimy również do zabaw dydaktycznych, literackich, kalamburów i ćwiczeń artykulacyjnych.Zapraszamy rodziców z dziećmi!

  Czytaj więcej

  Styczniowe czytanki w bibliotece

  plakat-Styczniowe czytanki w bibliotece   31 stycznia 2015, godz. 16.15    Filia nr 5 (Damrota 32)

  Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku Rodzinne czytanki w bibliotece.   Tradycyjnie zaprosimy rodziców i dzieci do wspólnej zabawy,  tym razem w rytmie przebojów karnawałowych. Zobaczymy jak bawią się mieszkańcy Rio de Janeiro, Wenecji i Londynu. Odwiedzimy też Teneryfę i niemieckie miasteczko Beckum. Dowiemy się co to są zapusty  i poznamy fragment książki „Polskie zwyczaje świąteczne”.  Dzieci będą mogły wykonać wenecką maskę karnawałową. Serdecznie zapraszamy. 

  Czytaj więcej

   Kalendarz

   Czerwiec 2018
   PoWtŚrCzwPtSoNd
       
   1
   2
   3
   4
   1. XXV Dni Literatury dla Dzieci i Młodzieży
   Zapraszamy na XXV edycję Dni Literatury dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w dn. 4-14 czerwca 2018… Więcej

   5
   6
   1. Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką
   Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-KoźluMěstská knihovna ve Zlatých Horáchzapraszają na spotkanie… Więcej

   7
   8
   1. Noc Bibliotek 2018
   Zapraszamy na Noc Bibliotek, która odbywać się będzie 8 czerwca w godz. 18.00-22.00 w MBP, Rynek 3 i… Więcej

   9
   1. Rodzinne Czytanki na temat książki "Ostatnie drzewo w mieście"
   Zapraszamy na Rodzinne Czytanki w Bibliotece w dn. 9 czerwca o 16.15 w Filii nr 5, Damrota 32. W programie… Więcej

   10
   11
   1. Spotkanie z Mariuszem Szczygłem - prelekcja pt. „Kultura czeska - moja laska nebeska”
   Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu oraz Městská knihovna ve Zlatých Horách zapraszają… Więcej

   12
   1. Sekrety natury - wystawa prac plastycznych
   Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Sekrety natury" w dn. 12 czerwca 2018 r. godz. 13.00 w Filii nr 5,… Więcej

   13
   1. Spotkanie z Robertem Czerniakiem
   Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem, które odbędzie się w Filii nr 5, Damrota… Więcej

   14
   15
   16
   17
   18
   1. "Dlaczego i ty jesteś dziennikarzem?" - warsztaty literacko-dziennikarskie
   Zapraszamy na warsztaty literacko-dziennikarskie "Dlaczego i ty jesteś dziennikarzem?", które poprowadzi… Więcej

   19
   20
   21
   1. „Początek wakacji” – koncert w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego
   Zapraszamy na koncert „Początek wakacji” w wykonaniu uczniów klasy wokalnej Agaty Seidel Ogniska Muzycznego… Więcej

   22
   23
   1. Spotkanie z Pawłem Małaszyńskim i zespołem Cochise
   Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Małaszyńskim i zespołem Cochise na temat książki "Paweł Małaszyński.… Więcej

   24
   25
   26
   27
   28
   29
   30
    

   Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

   Biblioteka Cyfrowa

   Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

   Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

   portret miast

   ibukcitywalk

    logo bookcrossing