Aktualne wydarzenia

Życie i twórczość Jane Austen. Wystawa przygotowana przez MBP w 200. rocznicę śmierci pisarki

plakat-Życie i twórczość Jane Austen. Wystawa przygotowana przez MBP w 200. rocznicę śmierci pisarki   od 21 lipca 2017    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Choć w lipcu tego roku minęło już 200 lat od śmierci brytyjskiej pisarki Jane Austen, jej powieści cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników, filmowców, pisarzy, a nawet reżyserów teatralnych. Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu postanowiła więc bliżej przedstawić jej postać i dzieło, w postaci wystawy, którą można oglądać od 21 lipca br. na parterze w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Rynek 3. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Kędzierzyn-Koźle w Footsteps

plakat-Kędzierzyn-Koźle w Footsteps   od 20 lipca 2017    Kędzierzyn-Koźle

Gorąco zachęcamy do zwiedzania naszego miasta przy pomocy aplikacji Footsteps. Z nowego sposobu na bliższe poznanie Kędzierzyna-Koźla turyści i mieszkańcy mogą korzystać już od dziś! Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera swoje zainteresowania poprzez określenie własnej osobowości. Do wyboru jest dziesięć typów, m.in. turysta, smakosz, hipster, historyk, głowa rodziny czy miłośnik sztuki. Można zaznaczyć jedną albo kilka z nich. Na ich podstawie aplikacja zaproponuje trasę zwiedzania dopasowaną do wybranych preferencji. Dzięki temu użytkownik nie poświęca więcej niż minutę na przygotowanie…

Czytaj więcej

Wernisaż wystawy fotografii Jacka Bereskiego pt. "To, co nam umyka"

plakat-Wernisaż wystawy fotografii Jacka Bereskiego pt. "To, co nam umyka"   1 sierpnia 2017, godz. 17.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Jacka Bereskiego pt."To, co nam umyka", który odbędzie się 1 sierpnia o godz. 17.00 w Galerii z książką w tle Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rynek 3. Wystawa będzie prezentowana do 7 września br.   "Moja przygoda z fotografią zaczęła się w 2014 r., w czasie kiedy dużo podróżowałem głównie  po Holandii i Niemczech. Co prawda wyjazdy z kraju spowodowane były moją pracą zawodową, dzięki której z kolei, mogłem zobaczyć wiele ciekawych okolic. I tak też zrodził się pomysł aby uwieczniać na fotografiach miejsca, w których byłem. Jednak…

Czytaj więcej

Konkurs "Jaki to tytuł"?

plakat-Konkurs "Jaki to tytuł"?   lipiec - sierpień 2017    Filia nr 5 (Damrota 32)

Od lipca na facebookowym  fanpage'u Filii nr 5 rusza wakacyjny konkurs pod nazwą "Jaki to tytuł?" Raz w tygodniu będziemy publikować kolejne puzzle składające się na okładkę książki, której tytuł trzeba będzie odgadnąć po jak najmniejszej liczbie prezentowanych elementów. Każda pierwsza prawidłowa odpowiedź nagradzana będzie 1 punktem,  a suma uzyskanych punktów zdecyduje o wygranej. Zwycięzców nagrodzimy upominkami  po zakończeniu konkursu, który trwał będzie przez oba wakacyjne miesiące.  Zapraszamy do zabawy:  https://www.facebook.com/mbpkkf5

Czytaj więcej

Wyspa Skarbów w Dziale Dziecięcym Filii nr 5

plakat-Wyspa Skarbów w Dziale Dziecięcym Filii nr 5   lipiec - sierpień 2017    Filia nr 5 (Damrota 32)

W lipcu i w sierpniu w Dziale Dziecięcym Filii nr 5  można odwiedzić Wakacyjną Wyspę Skarbów. Z tajemniczej wielkiej skrzyni mali i duzi czytelnicy mogą wylosować prawdziwy skarb – pakiet książek z niespodzianką. Książki dobieramy przez całe wakacje, a ci, którzy zdobędą najwięcej naklejek z tajemniczą skrzynią – na zakończenie wakacji otrzymają nagrody. Wakacyjnej Wyspie Skarbów towarzyszą zagadki i zabawy z egzotycznymi zwierzętami, m.in. Papugą Klementyną, Rybką Wandzią i Konikiem Błyskotkiem. Zapraszamy do zabawy!

Czytaj więcej

Z książką na walizkach

plakat-Z książką na walizkach   od 10 lipca do 31 sierpnia 2017    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w akcji „Z książką na walizkach” w Oddziale dla dzieci w MBP (Rynek 3). Każdy czytelnik losuje pakiet 7 książek z jednego z 3 poziomów (dla najmłodszych, średnich i najstarszych). Przyjdź do nas i odbierz tajemniczą paczkę na dobry początek wakacyjnej przygody!

Czytaj więcej

Wystawa OBRAZÓW małych i dużych Macieja Będkowskiego

plakat-Wystawa OBRAZÓW małych i dużych Macieja Będkowskiego   7 lipca 2017, godz. 18.00    Filia nr 5 (Damrota 32)

Serdecznie zapraszamy na wystawę OBRAZÓW małych i dużych Macieja Będkowskiego, która eksponowana jest od  7 lipca do 31 sierpnia w Filii nr 5 przy ul. Damrota 32 Maciej Będkowski – ur. 1974 r. Ukończył Liceum Plastyczne w Opolu, w latach 1995-99 studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2008 r. otrzymał Stypendium Akademii Królewskiej w Dublinie za obraz olejny. Maluje, wykonuje ilustracje, rzeźbi, projektuje. Poza zleceniami stara się robić to co lubi.

Czytaj więcej

Darmowe wtorki w bibliotece

plakat-Darmowe wtorki w bibliotece   od 26.06.2017 do 1.09.2017    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)Filia nr 1 (Słowackiego 6)Filia nr 4 (Wyzwolenia 7)Filia nr 5 (Damrota 32)Filia nr 8 (Stefana Batorego 32)Filia nr 10 (Krasickiego 1)Filia nr 11 (Kazimierza Wielkiego 17)Filia nr 13 (Grabskiego 6)

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców miasta do zapisania się do biblioteki i odebrania bezpłatnej karty bibliotecznej. Akcja ph. "Darmowe wtorki w bibliotece", prowadzona  będzie w okresie wakacyjnym w każdy wtorek w filiach nr 1, 5, 8, 10, 11 i 13 oraz bibliotece głównej. W filii nr 4 na os. Blachownia akcja prowadzona będzie w poniedziałki ph. "Darmowe poniedziałki w filii nr 4". Akcja trwać będzie od 26 czerwca do 1 września. Skorzystaj z wakacyjnej okazji i zostań naszym czytelnikiem!  

Czytaj więcej

Kalendarz

Lipiec 2017
PoWtŚrCzwPtSoNd
     
1
2
1. Wyspa Skarbów w Dziale Dziecięcym Filii nr 5
W lipcu i w sierpniu w Dziale Dziecięcym Filii nr 5  można odwiedzić Wakacyjną Wyspę Skarbów. Z tajemniczej… Więcej

3
1. Atrakcje turystyczne województwa opolskiego - wystawa ze zbiorów MBP
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. "Atrakcje turystyczne województwa opolskiego", przygotowaną ze zbiorów… Więcej

4
5
6
1. Konkurs "Jaki to tytuł"?
Od lipca na facebookowym  fanpage'u Filii nr 5 rusza wakacyjny konkurs pod nazwą "Jaki to tytuł?" Raz… Więcej

7
1. Wystawa OBRAZÓW małych i dużych Macieja Będkowskiego
Serdecznie zapraszamy na wystawę OBRAZÓW małych i dużych Macieja Będkowskiego, która eksponowana jest… Więcej

8
9
10
1. Z książką na walizkach
Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w akcji „Z książką na walizkach” w Oddziale dla dzieci… Więcej

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
1. Kędzierzyn-Koźle w Footsteps
Gorąco zachęcamy do zwiedzania naszego miasta przy pomocy aplikacji Footsteps. Z nowego sposobu na bliższe… Więcej

21
1. Życie i twórczość Jane Austen. Wystawa przygotowana przez MBP w 200. rocznicę śmierci pisarki
Choć w lipcu tego roku minęło już 200 lat od śmierci brytyjskiej pisarki Jane Austen, jej powieści cieszą… Więcej

22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Biblioteka Cyfrowa

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

portret miast

ibukcitywalk

 logo bookcrossing